1 Mayıs’a Dikkat: 2 Uzman Altın’da Olacakları Anlattı!

Tr52Tr

New member
Ons altın haftayı 1.900 doların altında kapatırken gram altın 900 liranın üzerine çıkmayı başardı. Yazım sırasında ons altın 1.897 dolardayken gram altının fiyatı 905 lira civarında. Pekala, sırada hangi düzeyler bulunuyor? İşte iki uzmanın düşünceleri…

İslam Memiş: Süreç 1 Mayıs’ta başlar

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bedelli metal için “son alım fırsatı” ihtarlarını yapmaya devam ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere gram altında 1.450 lira, ons altında ise 2.150 dolarlık yıl gayesi olan Memiş, bir müddetdir 900 liranın altındaki fiyatları alım fırsatı olarak değerlendirdiğini söylüyordu. Memiş, bir daha misal bir ihtarda bulundu ve sırada yükseliş olduğunu deklare etti. Memiş, altında son alımını mevcut düzeylerinden yapabileceğini ve uzun vadede bekleyeceğini aktardı. İslam Memiş, altın ve gümüş için birikim evresine dikkat çekti.

Uzman, gram altının 893 lira, ons altının ise 1.877 dolar düzeylerinde süreç gördüğü sırada “4. ve son alım için haber vereceğimi kelam vermiştim” sözlerini kullanarak takipçilerini uyardı. İslam Memiş, “ben alımımı buralardan yapar ve uzun vade için beklerdim,” diye devam etti. Kıymetli metalde aşağı taraflı gidişatın görülebileceğini, fakat bunun kalıcı olmayacağını düşünüyor.

Uzman, öngörüsünün kısa vadeli al sat yapanlar için olmadığını, orta ve uzun vadede beklemeyi yeğleyenler için geçerli olduğuna dikkat çekiyor. Son olarak Mayıs ve Temmuz aylarında üst istikametli atakların sürat kazanacağını düşünen uzman, altın ve gümüş birikimine tartı verilmesi gerektiğine işaret ederek “Süreç 1 Mayıs’ta başlar,” sözlerini kullandı.

Tuna Kaya: Gram altın için beklentim 1.400-1.450 lira

Öte yandan ekonomist Tuna Kaya da yatırımcılara bir ihtarda bulundu. Kaya, yüksek düzeylerden altın alanları uyarırken alım fırsatı için uygun bulduğu vakti deklare etti. Kaya, FED’in Mayıs başında faiz artırımı yapacağını, bunun doları yükseltip altını düşürdüğünü ekliyor. Lakin dolar endeksinde düşüş beklediğini ve bunun da altın ve gümüşe yarayacağını söylüyor. Kaya, 900 düzeylerinin alım fırsatı olduğunu açıklarken beklentisinin yıl sonu için 1.400-1.450 lira civarında olduğunu, yatırımcıların sabırlı olması gerektiğini vurguluyor.