5 günlük 33.The Bodrum Cup bitmiş oldu

Sinsinati

New member
5 günlük 33.The Bodrum Cup bitmiş oldu Bu yıl rotasını orman yangınlarından etkilenen bölgelere çeviren The Bodrum Cup, Kissebükü-Bodrum Erol Ağan etabı ile beş günlük heyecan dolu yarış maratonunu tamamladı.

Yarışlar boyunca hem yangın alanlarının uygunlaştırılması birebir vakitte yangından etkilenen vatandaşlara dayanak olmak emeliyle çeşitli aktifliklerin düzenlendiği tertip şenlik havasında geçti. Etaplar, rüzgarın elverişli olduğu anlarda kıyasıya çabalara sahne oldu.

Tamamlanan son etabın akabinde Ağanlar Tersanesi’nde kurulan alanda ödül merasimi yapıldı. Merasimde Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Muğla Büyükşehir Belediye Lider Yardımcısı Cumhur Çoban, Milas Belediye Lideri Muhammet Tokat, Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, Bodrum Belediye Lider Yardımcıları İlknur Ülküm Seferoğlu ve Hüseyin Tutkun da dereceye giren yarışmacılara mükafatlarını takdim etti.

Törilk öncesi konuşma yapan Kaymakam Bayar; Orman yangınlarında insanüstü bir çaba gösteren istekli gruplarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “Bodrum-Milas iki kardeş ilçe. Buraların kaymakamı olmak bizim için büyük gurur. Seneye tüm grubumla birlikte sizleri bekliyor olacağım ve etkin bir biçimde aranızda olacağım. The Bodrum Cup’ı bugünlere taşıyan tüm işçilerine tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum’’ dedi.

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar’ın akabinde konuşma yapan Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, “Yatlar, guletler, ayna kıçlar. İşte bu topraklarda bunlar yapılıyor. Bu kültürü yelkenle buluşturan kim? Erman Aras. Zira o, çocuklardan başladı; optimist yetiştirdi, lazer de yetiştirdi gerisinden bu kültürü guletlerle, tirhandillerle buluşturdu ve 33 yıldır bunu devam ettiriyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Denizcilik bizim kültürümüzdür, tarihimizdir. Her vakit ona sahip çıkacağız. Bu şenlik için emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Âlâ ki varsınız’’ dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Lider Yardımcısı Cumhur Çoban ise bu yıl orman yangınlarına dikkat çekmek için rota oluşturan ve Akdeniz’in en büyük yelken şenliği olan The Bodrum Cup’ın hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.

“The Bodrum Cup her yıl daha âlâ olacak zira Bodrum bunu hak ediyor”

The Bodrum Cup Tertip Komitesi Lideri Süleyman Uysal, konuşması öncesi tertipte nazaranv alan tüm takım arkadaşlarını tek tek sahneye davet ederek hepsine teşekkürlerini iletti. Uysal şunları söylemiş oldu:

“Orman yangınlarında büyük bir özveriyle söndürme çalışmalarına katılan her insanın ellerinden öpüyorum. Siz güzel ki varsınız ki biz o felaketten kurtulabildik ve bugün buradayız. Biliyorsunuz ki The Bodrum Cup artık bir şenlikten daha fazlası. Sanat alanında, toplumsal sorumluluk alanında yaptığımız etkinliklerden elde edilen gelirlerin bağışlandığı dev bir tertibe dönüştü. Biz artık gençler olarak umut vaadetmek istemiyoruz. Biz sorumluluk alarak, taşın altına elimizi sokarak biz artık umudun ta kendisi olmak istiyoruz. The Bodrum Cup her yıl daha düzgün olacak zira Bodrum bunu hak ediyor. Biz bunun için gece gündüz çalışmaya hazırız. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim.”

Konuşmaların akabinde ödül merasimine geçildi. Merasimin akabinde sahne alan Teoman, verdiği konserle 33. The Bodrum Cup’ın veda gecesinde iştirakçilere unutulmaz bir akşam yaşattı.