Altın için Uyaran Türk Ekonomist: Paranıza Çökecekler!

Tr52Tr

New member
Geçtiğimiz günlerde altın yorumlarında bulunan Türk ekonomist, akademisyen ve muharrir Ramazan Kurtoğlu, “ben param olsa alırdım,” tabirlerini kullandı. Ayrıyeten yakın bir vakitte paylaştığı tweet’inde “dünyanın en büyük bankalarından birinin ağustostan itibaren kiralık kasa hizmeti veremeyeceğini” duyurduğunu deklare etti. “Bir şeylerin ayak seslerinin giderek yaklaştığını” söylemiş oldu.

Altın meblağlarına yönelik dikkat çeken iddia

Altın fiyatı, 1.754 dolar düzeylerine kadar düşerek haftayı kapattı. Düşüşün gerisinde ABD’de tahvil alımının azaltımının daha erken gerçekleşebileceğine dair kaygılar yer alıyor ve küresel iktisattaki yavaşça toparlanma üzere faktörler yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde bir TV programında ise Ramazan Kurtoğlu, yatırımcıların “dijital altın hesaplarına dikkat etmesi gerektiğini” belirtti. Ekonomiste nazaran kullanıcıların altınlarını fiziki olarak toplaması gerekiyor.

Kurtoğlu açıklamasında, “ABD İstihbaratı Konseyi’nin en yüksek liderinin ons altının 10 bin dolar olması durumunda şaşırılmaması gerektiğini” dediğine dikkat çekerek Almanların daha fazla bir maksat belirttiğini söylüyor. En inançlı limanın altın olduğu kararına vararak “param olsa altın alırdım” diyerek açıklamasını sonlandırıyor.

Ekonomiste bakılırsa “dünya, finansal hesaplaşma yolunda”

Altın açıklamalarının akabinde Ramazan Kurtoğlu, global finansal alana dair de paylaşımlarda bulundu. Kurtoğlu, “Değerli dostlar, bu acil bilgiyi birinci size duyuruyorum,” diyerek dünyanın en büyük bankalarından birinin ağustos itibariyle kiralık kasa hizmeti veremeyeceğini deklare ettiğını söylemiş oldu. Ekonomiste göre bu banka, kiralık kasası olanların kasalarını boşaltmasını istedi. Kurtoğlu, “Bir şeylerin ayak sesi giderek yaklaşıyor,” dedi. “İsveç olay merkezi” diyerek bankanın İsveç merkezli olduğuna dair ipucu verdi.

Kurtoğlu, açıklamasının devamında, “Yaban ellerde alın teri ile kuruş kuruş para biriktiren yahut yurt haricinde ihracatından ya da diğer yollardan “ölümlük dirimlik” para tutan kardeşlerim; paralarınızı Türkiye’ye, vatanınıza transfer edin,” dedi. İhtarlarına devam eden ekonomist, “Zira dünya kesin bir finansal hesaplaşmaya gidiyor ve bu paralara çökecekler” dedi. Ayrıyeten Kurtoğlu’na göre para istikrarsızlaştırılma sürecinde. Daha fazla altın haberi için Kriptokoin.com olarak hazırladığımız “3 Analist: Haftaya Altın’ı Bu Düzeylerde gorebilirsiniz!” isimli yazıya göz atabilirsiniz.