Amerikalı erkekler Avustralya Açık’ta toplu halde ilerliyor

Brown

Global Mod
Global Mod
Paul, 24. sırada yer alan ve çekilişin son çeyreğinde kalan tek seribaşı oyuncu olan İspanyol kıdemli oyuncu Roberto Bautista Agut ile tanışır.

Avustralya Açık 2023

Yılın ilk Grand Slam etkinliği 16-29 Ocak tarihleri arasında Melbourne’da gerçekleşecek.

Bu bölümdeki diğer oyuncular, Pazartesi günü karşı karşıya gelecek olan eski kolej yıldızları Shelton ve Wolf. Shelton, eski bir ATP Tour oyuncusu olan babası Bryan Shelton tarafından çalıştırıldığı Florida Üniversitesi için geçen yıl NCAA tekler şampiyonluğunu kazandı. 24 yaşındaki Wolf, 2019 All-American ve Yılın En Büyük On Oyuncusu olduğu Ohio State’te üç yıl oynadı.

Ben Shelton ve Wolf, Shelton’ın geçen Ağustos’ta profesyonel olmasından bu yana arkadaş oldular. Shelton, Wolf için “Onu kolej tenisi oynarken görmüştüm ama benden büyüktü, bu yüzden hiç rekabet etmedik,” dedi. “Biz iyi arkadaşız, şakalar yapmayı ve soyunma odasında çok şaka yapmayı seviyoruz.”

Her ikisi de sağlam yapılı ve güçlüdür. Wolf, oyundaki en delici forehandlerden birine sahiptir. Bir solak olan Shelton, en korkutucu servislerden birine sahiptir ve genellikle 124 milin hızını aşar. Melbourne’daki ilk servis puanlarının yüzde 83’ünü ve ikinci servis puanlarının yüzde 64’ünü kazandı. Cumartesi günü ikinci turda Fritz’i alt eden Avustralyalı Alexei Popyrin’i geride bırakırken Shelton’ın kalbi kırılmadı ve John Cain Arena’da yine büyük bir ev sahibi onu desteklemeye hazırdı.

Shelton gülerek, “İçeri girdiğimde yuhalandım ve yuhalandım, havayı sen ayarladın,” dedi. “Gittiğim bazı deplasman maçlarına ve kolej havasına benzer ama bugün kesinlikle güçlendi. İçindeki ses sadece titreşir.

Ancak Shelton’ın galibiyetindeki baskın oyunu, 6-3, 7-6(4), 6-4, genellikle arenanın alışılmadık derecede sessiz olduğu anlamına geliyordu. Bağırışları “Haydi! odada yankılandı.

Popyrin, “Dürüst olmak gerekirse, her gün böyle oynarsa, adam altı ay içinde ilk 10’da yer alır,” dedi.