Analist, İndikatörlerle Belirledi: Altın Bu Düzeylerin Yolunda!

Tr52Tr

New member
Piyasa analisti David Becker, altın meblağlarının, doların birden fazla ana para ünitesine karşı güçlendiği için dirence çarparak geri döndüğünü belirtiyor. Analiste göre, ABD faizleri yükseldi, bu da dolar üzerinde yen karşısında üst, sarı metal üzerinde aşağı istikametli baskı oluşturuyor üzere görünüyor. Kriptokoin.com okurlarının bildiği üzere, altın dolar cinsinden fiyatlandırıldığından, daha kuvvetli bir dolar çoklukla daha düşük altın meblağlarına yol açar.

Teknik tahlil: Altın meblağları çok satım bölgesinden çıktı

Analist David Becker, altın fiyatlarının, 1.800 dolara yaklaşan aşağı eğimli bir trend çizgisini test ettikten daha sonra bilakis döndüğünü ve düştüğünü belirtiyor ve meblağların, 10 günlük hareketli ortalamanın yakınında 1.776 dolarda takviye bulduğunu söz ediyor. David Becker, tahliline şu istikamette devam ediyor:

Süratli stokastik çapraz satış sinyali ürettiği için kısa vadeli momentum negatife döndü. Altın meblağları çok satım bölgesinden çıktı ve nötr aralığın ortasında. MACD (hareketli ortalama yakınsama ıraksaması) endeksi çapraz alım sinyali oluşturduğundan orta vadeli momentum olumluya döndü. Bu, MACD çizgisi (12 günlük hareketli ortalama eksi 26 günlük hareketli ortalama) MACD sinyal çizgisinin (MACD çizgisinin 9 günlük hareketli ortalaması) üzerinden geçtiğinde gerçekleşir. MACD histogramı olumlu bölgede yazdırıyor fakat üst eğimli yörünge yavaşlıyor, bu da konsolidasyona işaret ediyor.