Android 13 kurduk ve inceledik!

Nicea

New member
Android 13 kurduk ve inceledik! Google, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Android 12 işletim sistemini piyasaya çıkardı. birinci vakit içinderda Pixel telefonlarına gelen yazılım, yavaş yavaş başka aygıtlara da dağılmaya başlarken; Google’ın bu yılki yeni taşınabilir işletim sistemi hakkında da birinci resmi ayrıntılar geldi. Bizler de Google Pixel 6 modeline Android 13 kurduk ve inceledik!

Android 13 inceleme

Dilerseniz kelamı fazla uzatmadan sizleri görüntümüz ile baş başa bırakalım. Düzgün seyirler.

Android 13 ile neler gelecek?

Material You özelleştirilebilir temalarına Android 12 ile sıkı bir biçimde odaklanan Google, Android 13 ile birlikte dinamik uygulama simgelerini Google uygulamalarının haricinde başka uygulamalara da genişletecek. Şimdilik sadece Pixel aygıtlarında desteklenen bu özellik için şirket, başka telefon üreticileriyle de görüşmelere devam ettiklerini bildirdi.

Birinci geliştirici önizlemesiyle gördüğümüz yeniliklerden bir tanesi, güvenlik odaklı iyileştirmeler oldu. Android 13 ile bir arada lokal yahut bulut tabanlı fotoğrafları daha inançlı bir biçimde paylaşmanıza imkan tanıyan yeni bir fotoğraf seçicisi hayatımıza girecek. Cihazımızdaki tüm medya belgelerine müsaade vermek zorunda kalmadan imgeleri istediğimiz uygulamayla paylaşmamıza imkan tanınacak.

Google’ın yeni yazılımı, etrafınızdaki mevcut Wi-Fi aygıtlarını arayan uygulamalar için gerekli olacak bir Yakındaki Wi-Fi Aygıtları müsaadesi de ekleyecek. Pozisyon müsaadesine muhtaçlık duymadan, Wi-Fi aracılığıyla yakındaki aygıtları keşfedip bağlanmanız mümkün olacak. bu biçimdelikle GPS’inize erişim istenmeyecek ve gizliliğiniz ön planda tutulacak.

Google, Android 13’ün geliştirici önizlemelerini Şubat ve Mart aylarında yayınlamaya devam edecek. Nisan ayında ise birinci Beta sürümü yayınlanacak. Haziran ve Temmuz aylarında ise kararlı sürümün piyasaya çıkması bekleniyor.

Bizler Android 13 kurduk ve inceledik. Sizlerin işletim sistemi hakkında görüşleriniz nelerdir? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!