ARENA BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Sorumluluk Beyanı (Konsolide)

Brown

Global Mod
Global Mod
ARENA BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Sorumluluk Beyanı (Konsolide) ARENA BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Sorumluluk Beyanı (Konsolide) )

Finansal Tablo Niteliği Konsolide

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Sorumluluk Beyanı

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Mevzuya Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi

Finansal Tablo ve Faaliyet Raporunun Kabulüne Ait İdare Heyeti Karar Tarihi ve Sayısı

İdare Şurası Karar Tarihi
10/08/2021
Karar Sayısı
2021/16
Sermaye Piyasası Konseyi’nin “Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya Ait Asıllar Bildirimi’nin İkinci Kısmının 9. Hususu Mucibince Sorumluluk Beyanı

SERMAYE PİYASASI KURULU’NUN

II-14.1 SAYILI SERMAYE PİYASASINDA FİNANSAL RAPORLAMAYA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİ’NİN 9. MADDESİ GEREĞİNCE HAZIRLANAN FİNANSAL TABLO, FAALİYET RAPORU VE URF-KYBF ŞABLONLARI İÇİN DÜZENLENEN SORUMLULUK BEYANI

Şirketimizce hazırlanan ve sonlu denetimden geçmiş 01.01.2021 – 30.06.2021 periyoduna ilişkin, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Seri II-14.1 sayılı “Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği” (“Tebliğ”) uyarınca Türkiye Muhasebe Standartları/Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TMS/TFRS) ve SPK tarafınca belirlenen formatlarla uyumlu olarak hazırlanan dipnotları ile bir arada Konsolide Finansal Durum Tablosu, Kapsamlı Gelir Tablosu, Nakit Akış Tablosu, Öz Kaynak Değişim Tablosu ile orta dönem Faaliyet Raporu’nun (“Finansal Raporlar”), SPK düzenlemeleri doğrultusunda

– Tarafımızca incelendiğini, – Şirketimizdeki bakılırsav ve sorumluluk alanımızda sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde, önemli mevzularda gerçeğe aykırı bir açıklama ya da açıklamanın yapıldığı tarih itibariyle yanıltıcı olması kararınu doğurabilecek rastgele bir eksiklik içermediğini, – Şirketimizdeki vazife ve sorumluluk alanımızda sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde, Tebliğ uyarınca hazırlanmış konsolide finansal tabloların, işletmenin aktifleri, pasifleri, finansal durumu ve kar ve zararı ile ilgili gerçeği dürüst bir şekilde yansıttığını ve faaliyet raporunun işin gelişimi ve performansını ve konsolidasyon kapsamındakilerle beraber, işletmenin finansal durumunu ve karşı karşıya olunan önemli risk ve belirsizliklerle beraber dürüstçe yansıttığını detaylarınize sunar, yapılan açıklamadan ötürü sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Hakan AKBAŞ Yönetim Heyeti Lider Vekili Denetim Komitesi Üyesi Ahmet Levent SERTTAŞ Yönetim Konseyi Üyesi Denetim Komitesi Lideri Serkan ÇELİK Genel Müdür

Ertan TUNA Mali İşler Yöneticisi – CFO

BIST