ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Şirket Genel Bilgi Formu

Brown

Global Mod
Global Mod
ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Şirket Genel Bilgi Formu ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Şirket Genel Bilgi Formu )

İdareye Ait Bilgiler
İdare Heyeti Üyeleri
Adı-Soyadı Hükmî Kişi Üye İsmine Hareket Eden Kişi Cinsiyeti vazifesi Mesleği İdare Konseyine Birinci Seçilme Tarihi İcrada vazifeli Olup Olmadığı Son 5 Yılda İştirakte Üstlendiği bakılırsavler Son Durum İtibariyle Paydaşlık haricinde Aldığı bakılırsavler Kontrol, Muhasebe ve/veya Finans Alanında En Az 5 Yıllık Tecrübeye Sahip Olup Olmadığı Sermayedeki Hissesi (%) Temsil Ettiği Hisse Kümesi Bağımsız İdare Konseyi Üyesi Olup Olmadığı Bağımsızlık Beyanının Yer Aldığı KAP Duyurusunun İlişkisi Bağımsız Üyenin Aday Gösterme Komitesi tarafınca Değerlendirilip Değerlendirilmediği Bağımsızlığını Kaybeden Üye Olup Olmadığı Yer Aldığı Komiteler ve gorevi
HALUK GÖRGÜN Erkek İdare Şurası Lideri Üst Seviye Yönetici 15.03.2017 İcrada misyonlu İdare Şurası Lideri, Genel Müdür ve İdare Şurası Üyesi IGG Aselsan Integrated Systems LLC İdare Heyeti Üyesi, Sasad İdare Heyeti Üyesi, BARQ İdare Konseyi Üyesi, Türkiye Bilimler Akademisi Asosiye Üyesi, Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Mütevelli Heyeti Ve İdare Heyeti Lideri, Türkiye Temel Bilimler Araştırma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Ostim Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi, SAHA İstanbul İdare Konseyi Üyesi, TOBB Türkiye Savunma Sanayi Meclis Lideri Evet 0 – Bağımsız Üye Değil – Değerlendirilmedi Hayır –
ALPASLAN KAVAKLIOĞLU Erkek İdare Heyeti Lider Vekili Üst Seviye Yönetici 26.04.2019 İcrada bakılırsavli Değil İdare Şurası Üyesi Ulusal Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı, Türk Parlamenterler Birliği İdare Konseyi Üyesi Evet 0 – Bağımsız Üye Değil – Değerlendirilmedi Hayır –
YAVUZ ÇELİK Erkek Murahhas Üye Üst Seviye Yönetici 19.06.2020 İcrada misyonlu Değil İdare Heyeti Üyesi – Evet 0 – Bağımsız Üye Değil – Değerlendirilmedi Hayır Kurumsal İdare Komitesi / Üye, Riskin Erken Saptanması ve İdaresi Komitesi / Üye
TURAN EROL Erkek İdare Şurası Üyesi Üst Seviye Yönetici 19.06.2020 İcrada nazaranvli Değil İdare Şurası Üyesi İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İşletme ve İdare Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi, TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. Bağımsız İdare Şurası Üyesi, Ostim Yatırım A.Ş. Bağımsız İdare Şurası Üyesi Evet 0 – Bağımsız Üye https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1031920 Değerlendirildi Hayır Riskin Erken Saptanması ve İdaresi Komitesi/Başkan, Kontrolden Sorumlu Komite/Üye
MEHMET FATİH KACIR Erkek İdare Şurası Üyesi Üst Seviye Yönetici 26.04.2019 İcrada nazaranvli Değil İdare Konseyi Üyesi T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı, Türkiye Teknoloji Grubu Vakfı İdare Konseyi Lideri, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı İdare Konseyi Üyesi Evet 0 – Bağımsız Üye Değil – Değerlendirilmedi Hayır –
SALİH KUL Erkek İdare Konseyi Üyesi Üst Seviye Yönetici 26.04.2019 İcrada vazifeli Değil İdare Şurası Üyesi – Evet 0 – Bağımsız Üye Değil – Değerlendirilmedi Hayır Kurumsal İdare Komitesi / Üye, Riskin Erken Saptanması ve İdaresi Komitesi / Üye
İBRAHİM ÖZKOL Erkek İdare Heyeti Üyesi Üst Seviye Yönetici 25.05.2022 İcrada misyonlu Değil İdare Konseyi Lideri ve İdare Konseyi Üyesi İstanbul Teknik Üniversitesi, Uçak Ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Uçak Mühendisliği Kısmı Öğretim Üyesi Evet 0 – Bağımsız Üye https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1031920 Değerlendirildi Hayır Kurumsal İdare Komitesi / Lider, Kontrolden Sorumlu Komitesi / Üye
NURŞEN SARI Bayan İdare Heyeti Üyesi Üst Seviye Yönetici 29.06.2021 İcrada nazaranvli Değil – C Tech Bilişim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Evet 0 – Bağımsız Üye https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1031920 Değerlendirildi Hayır Kontrolden Sorumlu Komite / Başkan
MUSTAFA MURAT ŞEKER Erkek Murahhas Üye Üst Seviye Yönetici 29.06.2021 İcrada bakılırsavli Değil İdare Konseyi Lideri, İdare Konseyi Lider Vekili, İdare Şurası Üyesi Savunma Sanayii Lider Yardımcısı, Ankara Uzay Havacılık İhtisas OSB İdare Şurası Lider Vekili Evet 0 – Bağımsız Üye Değil – Değerlendirilmedi Hayır Kurumsal İdare Komitesi / Üye

İdarede Kelam Sahibi Olan Personel
Adı-Soyadı nazaranvi Mesleği Son 5 Yılda İştirakte Üstlendiği nazaranvler Son Durum İtibariyle İştirak haricinde Aldığı bakılırsavler
HALUK GÖRGÜN GENEL MÜDÜR Üst Seviye Yönetici İDARE ŞURASI LİDERİ, GENEL MÜDÜR VE İDARE HEYETİ ÜYESİ IGG ASELSAN INTEGRATED SYSTEMS LLC İDARE HEYETİ ÜYESİ, SASAD İDARE HEYETİ ÜYESİ, BARQ İDARE ŞURASI ÜYESİ, TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ ASOSİYE ÜYESİ, GEBZE TEKNİK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİ VE İDARE KONSEYİ LİDERİ, TÜRKİYE TEMEL BİLİMLER ARAŞTIRMA VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYESİ, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYESİ, OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYESİ, SAHA İSTANBUL İDARE KONSEYİ ÜYESİ, TOBB TÜRKİYE SAVUNMA SANAYİ MECLİS BAŞKANI
MEHMET FATİH GÜÇLÜ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI Üst Seviye Yönetici YÖNETİCİ ANADOLU MEKTEBİ VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYESİ
HAKAN KARATAŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI Akademisyen İDARE KONSEYİ DANIŞMANI OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ, ASİL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ İDARE KONSEYİ LİDERİ, GEBZE TEKNİK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA VAKFI KURUCUSU
NUH YILMAZ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI Üst Seviye Yönetici YÖNETİCİ DASAL HAVACILIK TEKNOLOJİLERİ A.Ş. İDARE HEYETİ ÜYESİ, ASELSAN KONYA SİLAH SİSTEMLERİ A.Ş. İDARE ŞURASI LİDERİ, BİTES SAVUNMA HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ YAZILIM ELEKTRONİK TİCARET A.Ş. İDARE ŞURASI ÜYESİ
TAHA YÜCEL GENEL MÜDÜR YARDIMCISI Üst Seviye Yönetici GENEL MÜDÜR YARDIMCISI BİLGİ GÜVENLİĞİ DERNEĞİ İDARE KONSEYİ LİDERİ, ÜRTEMM İDARE KONSEYİ ÜYESİ
SEZAİ ELAGÖZ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI Akademisyen GENEL MÜDÜR YARDIMCISI, İDARE ŞURASI DANIŞMANI ASELSAN BİLKENT MİKRO NANO A.Ş. İDARE ŞURASI ÜYESİ, TÜYAR A.Ş. İDARE HEYETİ LİDERİ, SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞI HAVA SAVUNMA YÜRÜTME ŞURASI ÜYESİ
OSMAN İHTİLAL FİDANCI GENEL MÜDÜR YARDIMCISI Mühendis YÖNETİCİ ASELSAN KÜRESEL DIŞ TİCARET VE PAZARLAMA A.Ş. İDARE HEYETİ LİDERİ, SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ İDARE HEYETİ ÜYESİ, ASELSAN MIDDLE EAST PSC LTD İDARE HEYETİ ÜYESİ, INSTITUTE OF ELECTRICAL AND ELECTRONICS ENGINEERS (IEEE) ÜYESİ, ASSOCIATION OF RECORD FOR BID, PROPOSAL, BUSINESS DEVELOPMENT, CAPTURE AND GRAPHICS PROFESSIONALS (APMP) ÜYESİ
MUSTAFA YAMAN GENEL MÜDÜR YARDIMCISI Mühendis YÖNETİCİ ULAK HABERLEŞME A.Ş. İDARE ŞURASI ÜYESİ
AHMET AKYOL GENEL MÜDÜR YARDIMCISI Üst Seviye Yönetici – TÜBİTAK SAGE İDARE ŞURASI ÜYESİ, HAVELSAN TEKNOLOJİ RADAR (HTR) İDARE KONSEYİ LİDER VEKİLİ, NATO SCIENCE AND TECHNOLOGY ORGANİZATION SET PANEL ÜYESİ
MUHAMMET MUSTAFA AKKUL GENEL MÜDÜR YARDIMCISI Mühendis YÖNETİCİ ASELSAN BİLKENT MİKRONANO A.Ş. İDARE KONSEYİ LİDER VEKİLİ, MİKROELEKTRONİK MÜDÜRLER KONSEYİ BAŞKANI
BEHCET KARATAŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI Mühendis YÖNETİCİ BİTES SAVUNMA HAVACILIK VE UZAY TEKNOLOJİLERİ YAZILIM ELEKTRONİK TİCARET A.Ş.YÖNETİM ŞURASI BAŞKANI
MEHMET ÇELİK GENEL MÜDÜR YARDIMCISI Akademisyen İDARE KONSEYİ DANIŞMANI, EĞİTİM VE TEKNİK DANIŞMANLIK, PROJE TEKNİK YÖNETİCİLİĞİ CUMHURBAŞKANLIĞI BİLİM, TEKNOLOJİ VE YENİLİK SİYASETLERİ HEYETİ ÜYESİ, TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ ASLİ ÜYESİ, ASELSANNET MÜDÜRLER HEYETİ LİDERİ, ASELSAN SİVAS HASSAS OPTİK A.Ş. İDARE HEYETİ LİDERİ, KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ KISMI ÖĞRETİM ÜYESİ

BIST