Avustralya Açık’ta Aryna Sabalenka için büyük riskler ve büyük ödüller

Brown

Global Mod
Global Mod
Serena ve Venus Williams arasındaki büyük, yüksek hızlı düelloları anımsatan bir tenisti. Aynı zamanda, Ashleigh Barty’nin tenis dünyasını (ve Avustralya’yı) şok etmeden önce, Ashleigh Barty’nin ev sahibi ülke için 44 yıllık tekler kuraklığını, nezaketini kullanarak ve keskin tek elle backhand vuruşunu kullanarak şampiyonluğu kazanarak sona erdirdiği geçen yılki Avustralya Açık’tan da belirgin bir sapmaydı. Mart ayında 25 yaşında emekli olarak.

Ancak şu anda Garry Kissick ile evli olan ve ilk çocuklarını bekleyen Barty, Avustralya Açık’tan kıl payı kurtuldu, bu yıl çok sayıda seyirci karşısına çıktı ve elinde Akhurst Memorial Cup ile Cumartesi günkü final öncesinde Rod Laver Arena’ya gitti.

Yakın tarihli bir röportajda “Aynaya dürüstçe bakıp tenise her şeyimi verdiğimi söyleyebilirim ama karşılığında bana çok daha fazlasını verdi” dedi. “Ve bunların hepsi gerçekten etrafımda bulunduğum insanlarla başlıyor. Başarımın çoğu bizim başarımızdır. Gerçekten öyle.”

Sabalenka Cumartesi günü, galibiyetten sonraki bir anı takımıyla paylaştığında ve normalde metanetli koçu Anton Dubrov’un yüzüne beyaz bir havlu bastırıp oyuncular kulübesinde hıçkıra hıçkıra ağlarken uzaktan izlediğinde bunu anladı.

Dubrov’u hiç ağlarken görmediğini söyleyen Sabalenka, geçen sezon Şubat ayında Dubrov’un ikinci servisinde bağırmayla mücadele ettiğini ve kendine olan güveninin, tartışılacak konuyu bile açmayacak bir noktaya geldiğini ve istifasını teklif ettiğini anlattı.

Sabalenka, Nine Network ile yaptığı bir röportajda, “Geçen yıl, ‘Sanırım işim bitti ve sanırım sana başka bir şey veremem ve başka birini bulmalısın’ dediği anlar oldu” dedi. Ben de ‘Hayır, haklı değilsin’ dedim. Senin hakkında değil Sadece bu zor anları atlatmalıyız ve daha güçlü bir şekilde geri döneceğiz.’”

Cumartesi günkü performansları, bunu bir biyomekanik uzmanının yardımıyla ve aynı zamanda Sabalenka’nın kendi direnciyle başardıklarının reddedilemez bir kanıtıydı. Bu yıl 11-0 ve finalde ilk maç puanı da dahil olmak üzere yedi çifte hatası olmasına rağmen, aynı zamanda tekrar tekrar tüm gerginliğini (ve büyük kalabalığın aşikar endişesini) üzerinden attı ve sonraki maçlarda aslar veya servisler buldu. hizmet vermektedir.