Ayşe Nazlı Kınacı’yı öldüren Taylan Özgür İmal’e ağırlaştırılmış müebbet ve 21 yıl mahpus

Sinsinati

New member
Ayşe Nazlı Kınacı’yı öldüren Taylan Özgür İmal’e ağırlaştırılmış müebbet ve 21 yıl mahpus İzmir’de, cesedi ormanda battaniyeye sarılı bulunan 20 yaşındaki Ayşe Nazlı Kınacı‘yı öldüren Taylan Özgür İmal hakkında karar çıktı. İmal, ‘nitelikli taammüden öldürme’ cürmünden ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus, ‘nitelikli cinsel saldırı’ cürmünden 15, ‘nitelikli kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ cürmünden da 6 yıl mahpus cezasına çarptırıldı.

Menderes ilçesi Atatürk Mahallesi Yaren Zirve mevkiinde, 19 Şubat 2020’de akşam saatlerinde orman vazifelisi, ağaçların içinde battaniyeye sarılı bayan cesedi buldu. İhbarla bölgeye gelen jandarma, cansız vücudun, 15 Şubat’ta Alsancak Polis Merkezi’ne hakkında kayıp başvurusu yapılan Ayşe Nazlı Kınacı’ya ilişkin olduğunu belirledi. Bu gelişme üzerine soruşturmayı, İzmir Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü grupları devraldı. Cinayet kuşkusuyla Taylan Özgür İmal, saklandığı meskende yakalanıp gözaltına alındı. Cinayeti itiraf eden İmal, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“6-7 dakika boğazını sıktım”

Taylan Özgür İmal hakkında ‘nitelikli taammüden öldürme’, ‘nitelikli cinsel saldırı’ ve ‘nitelikli kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ kabahatlerinden İzmir 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. İmal, temmuz ayında görülen birinci duruşmada, “birlikte barajın oraya gittikten daha sonra bana arkadaşının yanına gitmek istediğini söylemiş oldu. Ben de götüremeyeceğimi söyleyince ortamızda tartışma çıktı. Kendimden geçtim ve 6-7 dakika boğazını sıktım daha sonrasında pişman olup, yapay teneffüs yaptım fakat ölmüştü. Cesedi otomobildeki battaniyeye sarıp, ormana attım” dedi.

Savcı, mütalaasında, İmal’ın ‘nitelikli taammüden öldürme’, ‘nitelikli cinsel saldırı’ ve ‘nitelikli kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ hatalarından cezalandırılmasını talep etti.

İzmir 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 3’üncü duruşmaya; sanık Taylan Özgür İmal, Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, Ayşe Nazlı Kınacı’nın ailesi ve taraf avukatları da salonda hazır bulundu. Mağdur avukatları, sanığın üst huduttan cezalandırılmasını isterken, sanık avukatı ise ‘kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma’ hatasının işlenmediğini savundu. Avukatların akabinde kelam verilen sanık İmal, “Çok pişmanım. İsteyerek ve bilerek yapmadım. Uyuşturucu ve alkol etkisindeydim. Adaletinize güveniyorum” dedi.

Konuşmaların akabinde heyet, sonucunı deklare etti. Sanık İmal, ‘nitelikli taammüden öldürme’ kabahatinden ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus, ‘nitelikli cinsel saldırı’ hatasından 15 yıl, ‘nitelikli kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ cürmünden da 6 yıl mahpus cezasına çarptırıldı. Sanığın cezasında indirim uygulanmadı.

“İndirim uygulanmaması yüreğimize su serpti”

Ayşe Nazlı’nın babası Altan Kınacı, “Sanık, bugün adalet huzurunda ceza aldı. Sanığa indirim uygulanmaması bir nebze de olsa yüreğimize su serpti. Fakat hiç bir ceza bizim kızımızı geri getirmeyecek. Kızımla bir arada bizler de öldük. Bu ceza öbür caniler için de caydırıcı olsun. Diğer ailelerin yürekleri de yanmasın” diye konuştu. (DHA)