Bebekler İçin Dayanılmaz Atıştırmalık Kurabiye

Tr52Tr

New member
İkaz: Bebeğinizin tanımda yer alan materyallere karşı alerjisi olabileceğinden hekiminize danıştıktan daha sonra yedirmenizi öneririz.

Bebekler İçin Harikulade Atıştırmalık Kurabiye Tanımı İçin Gereçler

• 1 su bardağı yulaf ezmesi
  • 1 adet gün kurusu
  • 1 adet kükürtlü kayısı kurusu
  • 1 adet olgunlaşmış muz
  • 1 avuç dolusu ceviz
  • 1 avuç kuru üzüm
  • 1 avuç hindistan cevizi ( isteğe bağlı)
  • 1 su bardağı su
Bebekler İçin Harikulade Atıştırmalık Kurabiye Tanımı Yapılışı

Merhabalar; Mükemmel bir tanım sunuyorum sizlere. Bebeğiniz ile dışarıya çıkarken alacağınız hatta sizin gün içerisinde kahve yanında sıhhatle tüketeceğiniz harikulade lezzetli kurabiye. ????.

1. Öncelikle kurularımızı su altına yıkıyoruz.
  2. Kayısı kurularını ufak ufak doğruyoruz. Kuru üzüm ve kayısıları bir cezve de 1 bardak su ile kaynatıyoruz.
  3. Onlar kaynarken bir yandan yulaf ezmesini rondodan geçirip un haline getiriyoruz. Karıştırma kabına alıyoruz.
  4. Muzu çatal marifetiyle ezip püre haline getirip, karıştırma kabına alıyoruz.
  5. Kaynayan kurularımızın suyunu bir bardağa süzüyoruz. Bu suyu bebeğime meyve suyu olarak yemeklerinden veriyorum.
  6. Ceviz, Hindistan cevizi, yumuşayan kuruları da karıştırma kabına alıyoruz. Yoğurup yumuşacık bir hamur elde ediyoruz.
  7. Siz daha sert olsun isterseniz biraz daha yulaf ezmesi unu ekleyebilirsiniz. Bir kısmını hindistan cevizli, bir kısmını Hindistan cevizsiz yaptım.
  8. Fırının ayarını alt üst 180 dereceye açıyoruz.
  9. Yağlı kağıt serili tepsiye yuvarlak haller verip 20/ 30 dakika ortası pişiriyoruz. Bu mühlet fırına göre değişebilir burada püf noktası altının pişmiş olması.
  10. Dolapta itimatla saklayabilirsiniz.
Afiyet olsun bebişler ????.