Bebekler İçin Doyurucu Enfes Bir Çorba Atom Çorbası (+1 Yaş)

Tr52Tr

New member
Bebekler İçin Doyurucu Enfes Bir Çorba Atom Çorbası (+1 Yaş) Tanımı İçin Malzemeler

• Yarım tatlı kaşığı tereyağı
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 3 yemek kaşığı tam buğday unu
  • 1 buçuk su bardağı su
  • 3/4 (bir yarım+bir çeyrek) su bardağı yoğurt
  • 1 adet yumurta
  • 1 yemek kaşığı irmik
  • 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi
  • 2 diş sarımsak
  • Yarım tatlı kaşığı domates salçası
  • Yarım tatlı kaşığı biber salçası
  • 5-6 küp konut imali et suyu (Ben buz torbasına doldurup dondurdum, onları kullandım)
  • Tuz
Bebekler İçin Doyurucu Enfes Bir Çorba Atom Çorbası (+1 Yaş) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Yağlarımızı tenceremize koyuyoruz ve tereyağımız eriyince içerisine 2 kaşık tam buğday unumuzu ekleyip güzelce kavuruyoruz.
  2. Bu sırada salçalarımızı ve ezilmiş sarımsaklarımızı (dilerseniz bir kaç modül formunda de atabilirsiniz, blenderdan geçirileceği için dert olmaz) da ek edip kavurmaya devam ediyoruz.
  3. Malzemeler güzelce kavrulunca basamak evre suyumuzu ek ediyoruz.
  4. Çorbamızda topak kalmayınca ve çabucak hemen suyumuz soğukken irmiğimizi ek ediyoruz. (Dilerseniz bu etapta, dilerseniz de terbiyesini hazırladığımız etapta yulaf ezmesini katabilirsiniz. Ben son anda eklemeye karar verdiğim için terbiyesine eklemiş oldum)
  5. Çorbamız kısık ateşte kaynarken karıştırmayı ihmal etmiyoruz ancak bir yandan da terbiyemizi hazırlıyoruz.
  6. Ayrı bir kapta yoğurt, un ve geriye kalan 1 kaşık tam buğday unumuzu ekleyip güzelce çırpıyoruz. Büsbütün homojen bir karışım elde edince içerisine yulafımızı ekliyoruz ve kaynayan çorbamızın suyundan azar azar ek ediyoruz.
  7. Terbiyemiz ılınınca çorbamızın içerisine ekliyoruz. Kaynadıktan daha sonra az bir ölçü tuz katıyoruz (Dileyen hiç kullanmayabilir. Ben birazcık tat versin diye ekliyorum ancak daha sonrasında kesinlikle su içirmeyi ihmal etmiyorum. Dilerseniz kekik, nane ve pul biber ile de tatlandırabilirsiniz)
  8. Kaynayıp hoş bir kıvam alan çorbamızı uzunca blenderdan geçiriyoruz.
  9. Çorbamızın biraz koyu kıvamlı olması gerekiyor zira blenderdan geçirdikten daha sonra et sularımızı ek ediyoruz. Onlar biraz daha kıvamını açıyor. Ben bilhassa daha sonradan ekledim ki, çorbasını bir an evvel içmek isteyen bebeğim, bir de çorbasının soğuması için beklemek zorunda kalmasın.
  10. Eğer çorbanızı öncesinden hazırlayacaksanız ve kendi halinde soğuyacaksa, et sularımızı çorbamızı kaynatırken de ekleyebilirsiniz. Hem besleyici tıpkı vakitte doyurucu olan bu tarifimizle minik kuzularımıza şimdiden afiyet olsun. ????????.
Bebekler İçin Doyurucu Enfes Bir Çorba Atom Çorbası (+1 Yaş) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı