Bebekler İçin Meyveli Yoğurt +6 Ay

Tr52Tr

New member
Bebekler İçin Meyveli Yoğurt +6 Ay Tanımı İçin Gereçler

• Kayısı
  • Muz
  • Şeftali
  • Kırmızı erik
  • Elma
  • Armut vs (Alerjik olmayan istediğiniz meyveyi tercih edebilirsiniz)
  • 3-4 adet bebe bisküvisi (Evde yapılmış ve ya hazır size bağlı )
  • 3 yemek kaşığı mesken yoğurdu
Bebekler İçin Meyveli Yoğurt +6 Ay Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Öncelikle meyvemizi küçük küçük doğruyoruz bu süreci bebeğinize meyve kaynatıp suyunu veriyorsanız şayet kalan meyveyide kullanabilirsiniz kimi vakit ziyan olmasın diye bu türlü kullandığım da oluyor bilhassa kayısı ise.
  2. Meyveleri karışıkta yapabilirsiniz.
  3. Ben kırmızı erik kullandım, 3 adet kırmızı erik şayet büyükse iki tanede kullanabilirsiniz. daha sonrasında blender ile düzgünce püre hale gelene kadar eziyorum.
  4. daha sonrasında yoğurdumuzu ekleyip tekrar meyvenin rengini alana kadar blender dan geçirip en son bebe bisküvilerimizi ekliyoruz yine blender ile pürüzsüz kıvama gelene kadar ediyoruz.
  5. daha sonrasında konuttaki kavanozlarınızda en çok iki günde tüketmek kaidesiyle bebişlerinize verebilirsiniz :).
Not: Birtakım meyveler sulu olabiliyor yoğurdun kıvamı ile epeyce sulu bir hal alıyor ben bebe bisküvisini biraz katılık versin diye içine ekliyorum bide bebeğim yoğurtta ki ekşi tadı bir türlü sevemediği için bu biçimde bir tahlil ürettim bisküvi ekleyip eklememek sizin tercihiniz fakat hayli hoş ve lezzetli oluyor.

Bebekler İçin Meyveli Yoğurt +6 Ay Tanımı Fotoğraflı Yapılışı