Bebişlere Zerzevat Yediren Tanım +1 (Kabak Tatlı Patates Ve Kerevizin Enfes Uyumu)

Tr52Tr

New member
Bebişlere Zerzevat Yediren Tanım +1 (Kabak Tatlı Patates Ve Kerevizin Enfes Uyumu) Tanımı İçin Materyaller

• 1 küçük kabak
  • 1 parmak kadar tatlı patates
  • İnce bir dilim kereviz
  • 1 tatlı kaşığı domates salçası
  • Kemik suyu yahut tavuk suyu
  • Kırmızı biber püresi
  • 1 çimdik tuz
  • 1 çay kaşığı acısız pulbiber
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı un
  • 1 tatlı kaşığı tereyağ
Bebişlere Zerzevat Yediren Tanım +1 (Kabak Tatlı Patates Ve Kerevizin Enfes Uyumu) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Zeytinyağı ve tereyağında kısık ateşte un ve salça kavrulur.
  2. Rendenin küçük kısmında sebzeler rendelenir.
  3. Salça ve un ile bir arada kavrulur. Rendelenen sebzeler ek edilip bir iki cins harmanlanır.
  4. Ben yazdan kırmızı kapya biberleri kaynatıp blender ile ezip buz kalıplarına kaldırmıştım şayet yoksa sorun değil salça da kâfi geliyor.
  5. Kemik suyu ve biber püresi eklendikten daha sonra 2,5 su bardağı kadar ılık su eklenir ve karıştırılır tuz baharat eklenir kaynadıktan daha sonra kısık ateşte yavaş yavaş pişirilir.
  6. Servis esnasında maydanoz minik doğranıp süslenir ve yemeye hazır ellerimize sıhhat bebişlerimize şifa olsun ????????.
Not : rendenin küçük gözünde yaptığımız için hayli minik oluyor ben pütürlü yediriyorum siz dilerseniz blender edip bebeğinizin damak zevkine ayarlayabilirsiniz ????.

• Ayrıyeten daha doyurucu olmasını isterseniz içine arpa, tel şehriye yahut minik erişteler ekleyebilirsiniz ????.
Bebişlere Zerzevat Yediren Tanım +1 (Kabak Tatlı Patates Ve Kerevizin Enfes Uyumu) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı