BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Genel Heyet Süreçlerine Ait Bildirim

Brown

Global Mod
Global Mod
BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Genel Heyet Süreçlerine Ait Bildirim BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Genel Heyet Süreçlerine Ait Bildirim )

Özet Bilgi Birko A.Ş Olağan Genel Konseyi Yapıldı
Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Evet
Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Genel Heyet Daveti
Genel Heyet Tipi Olağan Genel Konsey
Hesap Periyodu Başlangıç Tarihi 01.01.2020
Hesap Periyodu Bitiş Tarihi 31.12.2020
Karar Tarihi 30.06.2021
Genel Şura Tarihi 29.07.2021
Genel Şura Saati 14:00
GK’na İştirak İçin Hisse Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 28.07.2021
Ülke Türkiye
Kent NİĞDE
İlçe NİĞDE MERKEZ
Adres Niğde – Bor Yolu 7. Km Organize Sanayi Bölgesi, Birko Cad. No : 288 – NİĞDE

Gündem Unsurları
1 – 1-Açılış ve Toplantı Başkanlığı’nın seçilmesi.
2 – 2-Genel heyet toplantı tutanağını imzalamak üzere Toplantı Başkanlığı’na yetki verilmesi.
3 – 3-Yönetim kurulunca hazırlanan 2020 yılı faaliyet raporunun okunması, müzakeresi.
4 – 4-2020 yılı hesap devrine ait Yeditepe Bağımsız Kontrol A.Ş. tarafınca düzenlenen bağımsız kontrol rapor özetinin okunması.
5 – 5-SPK Seri II-14.1 Sayılı Bildirime bakılırsa hazırlanmış, 2020 yılı konsolide bilanço ve gelir tablosunun okunması, müzakeresi ve başka farklı onaylanması.
6 – 6-2020 yılı ortasında yapılan bağış ve yardımlar hakkında genel konseye bilgi sunulması.
7 – 7-SPK düzenlemeleri çerçevesinde, şirket tarafınca 3. bireyler lehine teminat, rehin, ipotek verilmediği ve bunlarla ilgili gelir ve menfaat elde edilmediği hakkında genel konseyin bilgilendirilmesi.
8 – 8-Yönetim konseyinin şirketin 2020 hesap yılı sonu itibariyle kâr dağıtımı yapılamamasının müzakeresi ve onaylanması.
9 – 9-Yönetim heyeti üyelerinin şirketin 2020 yılı faaliyetlerinden dolayı başka farklı ibra edilmesi.
10 – 10-Koyunlu Dokuma Sanayi ve Ticaret A.Ş., Birko Güç Elektrik Üretimi San.ve Tic. A.Ş.’nin 2020 yılı faaliyetleri konusunda genel konseye bilgi sunulması.
11 – 11-Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Heyeti düzenlemeleri yeterince, idare konseyi tarafınca 2021 hesap periyodu için, 1 yıllığına seçimi yapılan bağımsız kontrol şirketi, Yeditepe Bağımsız Kontrol A.Ş.’nin genel heyet tarafınca onaylanması.
12 – 12-Sermaye Piyasası Heyeti düzenlemeleri mucibince idare şurası üyeleri ve üst seviye yöneticilere yapılan ödemeler hakkında hisse sahiplerine bilgi verilmesi ve onaylanması.
13 – 13-Yönetim konseyi üyeleri ve bağımsız idare konseyi üyelerine ödenecek aylık net fiyatların tespit edilmesi.
14 – 14-Yönetim şurası üyelerine ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhri yakınlarına Türk Ticaret Kanunu’nun 395. ve 396. Unsurları ile Sermaye Piyasası Şurası Kurumsal İdare Bildirisi düzenlemeleri çerçevesinde müsaade verilmesi.
15 – 15-Dilekler ve kapanış.
Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
Kar Hissesi Dağıtım

Genel Heyet Davet Dökümanları
EK: 1 GenelKuruıl_Cagri_Gundem-Vekaletname.pdf – Öteki Genel Konsey Davet Dokümanı
EK: 2 GenelKuruıl_BilgilendirmeDokumani.pdf – Genel Şura Bilgilendirme Dokümanı

Genel Şura sonuçları
Genel Heyet Yapıldı mı? Evet
Genel Konsey sonuçları Genel Heyet sonuçları İle İlgili Tutanak Ayrıntılı Olarak Ekte *.PDF olarak verilmiştir.

Hak Kullanım Süreçleri İle İlgili Alınan Kararlar
Kar Hissesi Dağıtım Görüşüldü

Genel Konsey Sonuç Dökümanları
EK: 1 29072021GenelKurul_ToplantiTutanagi.pdf – Tutanak
EK: 2 KAP_hazirun_PDF.pdf – Hazır Bulunanlar Listesi

Ek Açıklamalar
29 Haziran 2021 Salı Günü Saat 14.00’de, yapılması planlanan 2020 Yılı faaliyetlerine ait yıllık olağan genel heyet toplantımız nisap ölçüsünün sağlanamaması niçiniyle ertelenmişti. Olağan Genel Heyetimiz 29 Temmuz 2021 Perşembe günü saat : 14:00’de, Niğde-Bor Yolu, Organize Sanayi Bölgesi 7. Km. Birko Cad. No:288 /NİĞDE adresinde yapılmıştır.

BIST