Biroldukca Altın Kestirimi Çıkan İsim: Son Fırsat! Mayıs’ta…

Tr52Tr

New member
Yatırımcılar ABD Merkez Bankası’nın (FED) sıradaki açıklamalarını merakla bekliyorken uzmanlar da beklentilerini paylaşıyor. Açıklamalarıyla gündeme gelen en son isim, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş oldu. Memiş, altın için alım fırsatının geldiğini düşünüyor. İşte detaylar…

İslam Memiş: Altın için en uygun vakit geldi

Kriptokoin.com
olarak da bildirdiğimiz üzere ons altının fiyatı, uzun bir müddetdir tutunduğu 1.900 doların altına indi. Gram altının fiyatı da ons altını takiben 900 liranın altındaki düzeylere geirledi. Yatırımcılar altının fiyatındaki düzeltmenin derinleşip derinleşmeyeceğini düşünürken İslam Memiş, altında alım için en uygun vaktin geldiğini aktardı. İslam Memiş, Twitter’da yaptığı son paylaşımda gram altın ve ons altındaki son düşüşlerden bahsederek, “son alım için bu düzeylere bakılabileceğini” belirtti. Uzman, aşağıdaki tabirleri kullandı:

Gram altın 893 lira, Ons 1.877 dolar. 4. ve son alım için haber vereceğimi kelam vermiştim. Ben son alımımı buralardan yapar uzun vade için beklerdim. Aşağı istikametli risk olsa da, kalıcı olacağını kestirim etmiyorum. Ben nazarımda finaldir.

Uzman: Süreç 1 Mayıs’ta başlıyor

Lakin uzman, öngörüsünün bilhassa uzun vadeli yatırımcılar için geçerli olduğunu belirtiyor. Memiş’e nazaran Mayıs ve Temmuz aylarında fiyat artışları sürat kazanabilir, bu niçinle bilhassa altın ve gümüş birikimine yük verilebileceğine dikkat çekiyor. Sürecin 1 Mayıs civarı başlayacağını düşünen piyasa uzmanı, alım yapacakların alım satım meblağları içindeki 10 liralık makas aralığını unutmaması gerektiğini düşünüyor. “Yani, ekranda düşük görünse de ucuz alacaksınız yahut daha da geriledi güzel ki almamışım manasına gelmez Ekranda gördüğünüz sayının üzerine en az 10-15 lira fark koyun. Makas aralığı taktiksel,” sözlerini kullanıyor.

Yazım sırasında ons altının fiyatı yüzde 0.07’lik bir yükseliş ile 1.886 dolardan el değiştiriyor. Öte yandan gram altın, 900 liranın altında süreç görmeye devam etse de, 899.96 lira ile 900 lirayı bir daha görmeye çok yakın. Önümüzdeki sürecin neler göstereceğini ise vakit belirleyecek.