BMW, Aşağı Bavyera’da pil fabrikası için arazi satın aldı

Nicea

New member
Ev
BMW
BMW, Aşağı Bavyera’da pil fabrikası için arazi satın aldı

Aküler artık otomotiv endüstrisinde çok popüler. BMW şimdi Aşağı Bavyera’da kendi üretim tesisini kurmak istiyor. 2024 binasında…

BMW, Avrupa’nın en büyük otomobil fabrikası Dingolfing’in 40 kilometre kuzeyinde bir akü fabrikası kurmak istiyor.Armin Weigel/dpa

Münih–BMW, Avrupa’nın en büyük otomobil fabrikası Dingolfing’in 40 kilometre kuzeyinde bir akü fabrikası kurmak istiyor. Bir şirket sözcüsü Perşembe günü yaptığı açıklamada, Aşağı Bavyera Irlbach ve Straßkirchen topluluklarında 105 hektarlık bir mülk için satın alma sözleşmesinin imzalandığını söyledi. Bu önemli bir adım, ancak onay süreci daha yeni başlıyor. “Passauer Neue Presse” daha önce haber yapmıştı.

Irlbach ve Straßkirchen arasında bir alan.  BMW burada yeni bir akü fabrikası kurmak istiyor.

Irlbach ve Straßkirchen arasında bir alan. BMW burada yeni bir akü fabrikası kurmak istiyor.Armin Weigel/dpa

Yeni fabrikada BMW, daha sonra Dingolfing, Münih ve Regensburg otomobil fabrikalarındaki araçlara kurulacak olan tedarik edilen pil hücrelerini kullanarak elektrikli otomobiller için yüksek voltajlı piller monte etmek istiyor. Batarya fabrikasının inşaatına 2024 yılında başlanması planlanıyor. Sadece fabrikada 1.000 kişilik iyi bir istihdam yaratılacak.

BMW Motosiklet Fabrikası Berlin |  Fabrika biletlerine rehberli tur

BMW Motosiklet Fabrikası Berlin | Fabrika biletlerine rehberli tur

BMW ayrıca Macaristan’ın Debrecen kentinde, Spartanburg’daki ABD fabrikasının yakınında, Meksika’da ve Çin’de elektrikli otomobiller için benzer pil fabrikaları kuruyor. Aküler büyük ve ağır olduğundan, otomobil üreticileri onları otomobil fabrikalarına mümkün olduğunca yakın yerleştirmeye çalışıyor.

Irlbach ve Straßkirchen, A3 ve A92 otoyolları üzerindedir. Gayrimenkulün satın alınmasından sonra inşaat yönetim süreci başlar. Onaydan iki belediye ve Straubing-Bogen bölge ofisi sorumludur. BMW, iki toplumun yaklaşık 4.000 sakinini 3 Mart’ta tesis içi bir bilgilendirme etkinliğine davet etti.

Bir yurttaş inisiyatifi “Yaşanabilir Gäuboden”, Straßkirchen’in önündeki ekilebilir araziyi korumayı taahhüt ediyor ve işe karşı imza topluyor. Başlatıcılar, bunun “köyümüz ve tüm bölge üzerinde büyük bir yapısal değişikliği zorlayacağından” şikayet ediyorlar.