BORSA İSTANBUL A.Ş.( BISTECH Hisse Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu

Brown

Global Mod
Global Mod
BORSA İSTANBUL A.Ş.( BISTECH Hisse Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu BORSA İSTANBUL A.Ş.( BISTECH Hisse Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu )

İlgili Şirketler [KRSTL]
İlgili Fonlar []
Türkçe
BISTECH Hisse Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Hususa Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Sermaye Piyasası Şurası sonucu uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Önlem Sistemi (VBTS) kapsamında KRSTL.E hisseleri 09/06/2022 tarihindeki süreçlerden (seans başından) 08/07/2022 tarihindeki süreçlere (seans sonuna) kadar tek fiyat süreç sistemi ile süreç bakılırsacektir. İlgili hissede halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında evvelki basamaklarda tanımlanan önlemler de (açığa satış ve kredili süreç yasağı, brüt takas ve buyruk paketi tedbirleri) tek fiyat süreç prosedürü önleminin uygulandığı müddet boyunca devam edecektir. Not: VBTS kapsamında getirilen önlemler, hissenin süreç gördüğü pazarın/platformun süreç kuralları, pazar değişimi yahut öbür niçinlerle uygulanan süreç temellerinden farklı olarak kıymetlendirilir. Buna bakılırsa VBTS önlemleri öbür düzenlemeler yahut kararlarla uygulamaya alınan süreç temellerinin geçerlilik mühletinden başka olarak önlem müddetsinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder. Piyasa yapıcılı daima süreç yoluyla süreç bakılırsan hisselerde, önlem niçiniyle tek fiyat süreç tekniği uygulandığı mühlet boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz. SPK’nın 11/02/2021 tarihindeki sonucu uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Hisse Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi haricinde kalan hisselerde açığa satış süreçleri yasaklanmıştır.

BIST