Büyükada gezilecek yerleri anlatıyorum!

Brown

Global Mod
Global Mod
Bir yılı aşkın müddettir Büyükada’da yaşıyorum. Evimden dışarı attığım anda tabiatın güzellikleriyle buluşuyorum. Deniz, kuş sesleri, orman, tarihi meskenler ve güçlü lezzetlerin hepsini bir ortada bulabiliyorum. Sizlere, Büyükada gezilecek yerleri anlatıyorum. Nitekim keyifli bir gezinti için tekliflerimi takip edebilirsiniz.

Büyükada’ya nasıl gelinir?

İstanbul’un biroldukça merkezi noktasından Büyükada’ya motor yahut vapurla gelmek mümkün. Bostancı, Kartal, Avcılar, Kadıköy, Beşiktaş, Eminönü, Kabataş üzere iskelelerden Büyükada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Yeni tanımları görmek için Google’dan denetim etmeninizi öneririm zira yaz ve kış devrinde saatler değişiyor.

Büyükada’da gezilecek yerler nelerdir?

Büyükada’ya taşınmadan evvel “Hatırla Sevgili” dizisini hayli severek izler, yerlerini merak ederdim. Şayet, siz de tarihi köşkleri görmek ve o güzelim nostaljik ortamı hissetmek istiyorsanız, Çankaya Caddesi birinci seyahat noktası olabilir.

Hatırla Sevgili dizisinin köşklerini görün!

Çankaya Caddesi boyunca hem dizinin birebir vakitte tarihi epeyce eskilere dayanan, büyüleyici mimariye sahip köşkleri nazaranbilirsiniz. Büyükada’nın coğrafik yapısından dolayı, yolları çoklukla yokuştur. Lakin Çankaya Caddesi büsbütün düz. Bu sayede, pek yorulmadan rahat rahat yürüyüş yapabilirsiniz.

Büyükada’da ne yenir? Özel tavsiye!

Büyükada’yı gezip dolaşırken, lezzetli yemekler tatmak isteyebilirsiniz. Bir Adalı olarak size özel tavsiyem, çarşı civarında uzaklaşın! Ada’nın üst caddelerinde hem doğal hoşluklar görüp hem yemek yiyebileceğiniz şahane yerler var.

bahsetmiş olduğum yerden fotoğrafım ????

Bahçeden Sofraya Büyükada’yı keşfedin!

Ada kahvaltısı yapmak
istiyorsanız, mutlaka en düzgünü Bahçeden Sofraya! niye mi? Yerli tohumdan büsbütün doğal sistemlerle sebzeler yetiştiriliyor. Örneğin, siz kahvaltı için menemen sipariş ettiğinizde çabucak bahçede kolundan domates ve biber toplanıyor. Organik yumurtayla, size özel menemen hazırlanıyor.

Öğle yahut akşam yemeği için giderseniz, bir daha bahçeden taze taze toplanmış sebzelerle nefis salata yapılıyor. Zeytinyağı ise Çanakkale’den geliyor: Erken hasat ve soğuk sıkım!

Dilerseniz, konut imali limonata ve reyhan şerbeti içmek için de gidebilirsiniz. Yanınıza kitap, mecmua alıp keyif yapabileceğiniz ender yerlerden biridir.

Büyükada Hamidiye Camii çıkışında yer alan yerin telefon numarası: 0532 688 57 87

Aya Yorgi Tepesi’ni kesinlikle görün!

Büyükada’nın mükemmel hoşluğunu görmek için Aya Yorgi doruğuna çıkmanızı tavsiye ederim. Evet, yolu biraz yokuş fakat muhakkak uğraştığınıza değecek… En dorukta şahane bir deniz görünümü, tarihi kilise ve tahminen yüz yıllık ağaçları gorebilirsiniz.

Özel tavsiye: Kesinlikle spor ayakkabı giyerek Ada’ya gelin. Zira, sizi uzun bir yürüyüş bekliyor. Ayaklarınızı rahat ettirirseniz, keyifli bir biçimde seyahatinizi yapabilirsiniz.

Büyükada’da gezilecek fazlaca yer var!

Esasında, Büyükada yalnızca anlattığım kadar değil. Aya Nikola kilisesi, Çınar Meydanı, Kumsal, Maden üzere görüp gezilmesi kıymet hayli fazla yer var. Fırsat buldukça sizlere anlatmaya devam edeceğim.

Her mevsimde Büyükada hoştur. Soğuk, sıcak demeden Ada’ya gelin ve mükemmel bir günle kendinizi ödüllendirin.