Caroline Garcia, tenise ve yemeğe yaklaşımını yeniden gözden geçirdi

Brown

Global Mod
Global Mod
Elit spordaki atmosfer ve diyalog gerçekten değişiyor, özellikle Naomi Osaka gibi yıldızların psikolojik mücadeleleri ve turun duygusal bedeli hakkında açıkça konuştuğu profesyonel teniste. Netflix’in yeni duvarda uçuşan belgesel dizisi Break Point, Nick Kyrgios ve Paula Badosa gibi önde gelen oyuncular aracılığıyla ağırlıklı olarak sporun zihinsel zorluklarına odaklanıyor. Garcia, “Perde arkasında çok şey oluyor,” dedi. “İnsanların bildiğinden çok daha fazlası.”

Garcia Salı günü, Kanada elemeleri Katherine Sebov’u 6-3, 6-0’lık ilk tur galibiyetinden sonra Netflix’in yakın zamanda diziye katılma fikrini araştırmak için ekibiyle iletişime geçtiğini söyledi.

kararsız kalır. “Artıları ve eksileri tartmanız gerekiyor” diyor. “Çünkü çekim yapma biçimleri oldukça müdahaleci bir süreç ve eğer bu konuda rahat değilseniz, bunu yapmanın bir anlamı yok.”

Ancak yemekle ilgili yorumlarının ulaşamayacağı konusunda rahatsız olmasına rağmen, Garcia hikayesini halkla değil, yakınlarıyla paylaşmanın faydalı olduğunu düşünüyor. Durumunun, genellikle bir nöbetten sonra zorla kusmaya eşlik eden bulimia olduğunu söyledi. Garcia kusmadığını ancak bulimia ile ilgili başka aşırı önlemler aldığını, örneğin aşırı yemekten sonra kilo almayı önlemek için oruç tutmak olduğunu söyledi.

“Kabul ettim ve bununla başa çıkmayı öğrendim” dedi. “Yakınlarım, ailem ve ekibim bunun tamamen farkındaydı. En önemlisi bu. Onunla iyi yaşayabilmek için tüm dünyayı bilmenize gerek yok.”

Kıdemli bir Fransız oyuncu ve Garcia’nın arkadaşı Alizé Cornet, Garcia’nın sorunlarından habersiz olduğunu ancak birçok oyuncunun tur sırasında “bir tür depresyon” yaşadığını söyledi.

Cornet Salı günü, “Bunun neredeyse zorunlu bir süreç olduğunu hissediyorum: iyileşebilmek, kendini tanımak ve bazı şeylerden biraz uzaklaşmak,” dedi. “Bunu yaşamak zorunda kaldığı için onun adına üzgünüm, ancak nasıl büyüdüğünü görünce belki de faydalı bir şeydi” diye ekledi.