Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Kur’an-ı Kerim’i Hoş Okuma Yarışı Büyük Finali’nde konuştu

Nicea

New member
Erdoğan’ın konuşmasından kimi satır başları şöyleki:

“Bu yarış iftar öncesi bir ödül üzere. Müsabakaya katılan herkese ve pahalandıran hocalara yürekten teşekkür ediyorum.

Kuran-ı Kerim’in pirüpak bir kalple, pak ağızla, edeple hürmetle tilavet edilmesi gerekir. Elbet en hoşu de Kuran’ın gönülleri okşayan, zihinleri harekete geçiren hoş bir sesle okunmasıdır.

Hatırlarsanız bu millet ile Kur’an-ı Kerim’in irtibatını kesmek için elinden geleni yapmıştır. Kur’an Kurslarının kapatılmasından, mescitlerin kapılarına kilit vurulmasına kadar ne yapıldıysa, milletimizin kalbindeki iman silinemedi. Ayasofya’yı aslına çevirerek, ülkemiz üzerinde oyunana oyunu bozduk. Kur’an-ı okuyacaksınız ki gözünüz nasiplensin. Kur’an-ı hıps edeceksiniz.

Ayasofya Camii’ni aslına rücu ettirerek milletimiz üzerinde oynanan oyunu tümüyle bozduk. Bununla da kalmadık yıktırılan sultan Fatih yadigarı medreseyi de bir daha ihya ettik.

olağan olarak Kur’an-ı Kerim’e uzanan hiç bir kirli ele müsamaha göstermeyeceğiz. Asıl olan Kur’an’ı okumak, anlamak ve yaşamaktır.

Çocukluktan erişkinliğe Kur’an-ı Kerim’i öğretecek alt yapıya sahibiz. İklim inşaasında en büyük nazaranv alimlerimze hocalarımıza düşüyor.

Daima birlikte kendimizin ve tüm insanlığın geleceğini Kur’an-ı Kerim’in parıltısı ile aydınlatacağız. Dereceye girenleri tebrik ediyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve TRT’mize bize bu hoş hisleri yaşattıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdiden Rabbim bizleri Ramazan-ı Şerif’e kavuşturduğu üzere Ramazan Bayramı’nada kavuşturması niyazında bulunuyorum.”

Hibya Haber Ajansı