Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK yurdundaki iftar programında konuştu

Nicea

New member
Erdoğan’ın konuşmasından birtakım satır başları şöyleki:

“Her birinize evvel okulunuzda akabinde da mesleksel mesleğiniz başta olmak üzere rabbimden muhafakiyetler diliyorum.

Bizim okul hayatımız Türkiye’nin siyasi ve ekonomik bakımından çalkantalı bir periyodunda geçti. Emelimiz 2053 vizyonunu hayata geçirebileceğiniz bir Türkiye bırakmak.

Bir yandan ideolojik tansiyonların ve hengamelerin, öteki yandan ise yoksulluk. Hepsinin üzerine bir de 12 Eylül darbesinin altında eğitimimizi tamamlamaya çalıştık.

Bizim evlatlarımızda hem koalisyonların yol açtığı siyasi istikrarsızlığın birebir vakitte vesayetin tüm berbat yüzünü sergilediği siyasi ve toplumsal çalkantıların gölgesinde eğitim ve öğretim hayatlarını sürdürdüler.

Bilhassa kız evlatlarımın yaşadığı ezaları ve onları aşmak için çektiğimiz sıkıntıyı asla unutamam. Ve kızlarımızın anneleri okul kapılarında kızlarımızı almak için beklerlerdi. Bir taraftan polis bir öbür taraftan kızlarımızın anneleri.

Birçoğunuz, ülkemizi ve dünyayı AK Parti’nin ülkemize kazandırdığı yapıtlarla gördünüz tanıdınız. Siz de ülkemizin maruz kaldığı farklı sınamalara şahit oldunuz. 15 Temmuz darbe teşebbüsü başta olmak üzere 7-8 yıldır yaşadıklarımızı hatırlıyorsunuz.

Sizler ise sıklıkla hayata gözlerini AK Parti devrinde açmış bir nesilsiniz. Ülkemizi ve dünyayı AK Parti’nin ülkemize kazandırdığı eserler ve hizmetlerin penceresinden gördünüz ve tanıdınız. Bu süreçte sizlerde ülkemizin yaşadığı sınamalara şahit oldunuz.

Birileri öbür şeyler söyleyebilir fakat ben bu gençliğe TEKNOFEST Gençliği diyorum. 2053 vizyonuna sahip çıkan bir gençlik görüyorum. Gençlerimizin ülke sonlarını aşan başarılarıyla gurur duyuyoruz. Biz ayrım yapmıyoruz.

Türkiye bir taraftan son iki asrın demokrasi ve kalkınma eksiklerini tamamlamak için çalışırken öteki taraftan da bu tehditlerle boğuşarak bugünlere geldi.Teknolojiden edebiyata gençlerimizin ülke hudutlarını aşan başarılarından gurur duyuyoruz.

Pençe-Kilit Harekatı devam ediyor. 45 terörist etkisiz hale getirildi. İnlerine giriyoruz, sayı daha da artacak. PKK’dan FETÖ’ye kadar gençlerimizi amaç alan terör örgütlerinin yol açtığı kayıpların da ülkemize fazlaca ağır bedeli oldu. Hamdolsun şu anda bildiğiniz üzere Suriye ve Irak’ın kuzeyinde Pençe Harekatı yürüyor.

Bütün inlere mağaralara komandolarımız girdi. Bu sayı ziyadesiyle artacak. İnşallah askerlerimiz şehitlerimizin bedelini ödetecek. Bugün 13.10 prestijiyle 45 tane terösit bedeli ödedi ve sayı daha da artacak, bütün inlere mağaralara komandolar giriyor. 3 şehidimiz var.

Bugün de kuzey ve güneyimizde kanlı savaşlar yaşanırken, ekonomik krizler tepeye çıkmışken 2053 vizyonu yolumuzdan çıkmadan devam edeceğiz.

Türkiye’nin 2023 maksatları ve 2053 vizyonundan çıkarmadan yolu devam ettireceğiz. Ülkemizde evvelden üniversite kapaısında yığılma vardı. Artık kimseyi açıkta bırakmıyoruz. Üniversite olmayan vilayet yok.

Birçoğunuz biroldukça eser ve hizmeti bilmyorsunuz. Yavuz Sultan Selim’in başlangıcı ile bitişiini bilmiyorsunuz. Osmangazi Köprüsü’nün başlagıcı ile bitişini bilmiyorsunuz.

Yurtlarımızın sayısını 190’dan 778’e çıkardık.”

Hibya Haber Ajansı