Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mavi Vatan 2022 Tatbikatı’nda konuştu

Nicea

New member
Erdoğan’ın konuşmasından kimi satır başları şu biçimde:

“Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızın Karadeniz, Ege ve Doğu Akdeniz’deki ögelerinin yürüttüğü tatbikatımız muvaffakiyetle neticelenmiştir.

Ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışıyla gece gündüz misyon başında olan askerlerimizin varlığı bugünkü huzurumuzun en büyük teminatıdır. Tatbikata katılan özel bakılırsav işçimiz görevlerini yerine getirerek her vakit harekata hazır olduklarını göstermişlerdir.

Dünyanın en esaslı ordu geleneğine sahip bir millet olarak hep vatan müdafaasını koruyoruz. kuvvetli Deniz Kuvvetlerine sahip olmamız bir tercih değil, zorunluluktur.

Kahraman askerlerimiz Irak’ın kuzeyindeki terör operasyonlarında değerli bir nazaranv yürütüyor. Bu vesile ile Pençe-Kilit harekatında şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Deniz kuvvetlerimizi daima geliştirmeye özel kıymet veriyoruz. Yeni gemilerle, denizaltılarla, silah sistemleriyle bölgesinin en kuvvetli ülkesi olana kadar çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Ordumuz dünyanın en kapsamlı insani yardım operasyonlarını da yürüten insani güçtür.

Tatbikata katılan gemiler, uçaklar, helikopterler, insansız hava araçları ve özel vazife çalışanımız görevlerini bihakkın yerine getirerek her vakit harekata hazır olduklarını göstermişlerdir.

Kendilerini çağdaş addeden ülkeler, sığınmacıları denizlerde vefata terk ederken biz yüz binlerce canı karanlık sularda kaybolmaktan kurtardık.

Kriz bölgelerinde yürüttüğümüz operasyonlarla dünyanın takdirini kazandık. Kahraman askerlerimizin hala Irak’ın kuzeyindeki terör maksatlarına başarılı bir harekat düzenliyor. Mavi Vatan Tatbikatı’nı icra eden Deniz, kara, hava, jandarma unsurlarımızı yürekten tebrik ediyorum.”

Hibya Haber Ajansı