Deutsche Bank, eski Postbank CEO'su Frank Strauß'u kaybetmenin yasını tutuyor

Nicea

New member
Deutsche Bank, geçen hafta 54 yaşında hayatını kaybeden eski yönetim kurulu üyesi Frank Strauß'u kaybetmenin yasını tutuyor. Strauß, altı yıl boyunca Postbank'ın CEO'su ve iki yıl boyunca da Deutsche Bank'ın yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Strauß geride karısını ve iki çocuğunu bırakıyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre CEO Christian Sewing, “Frank Strauß'un zamansız ölümü beni ve Deutsche Bank'taki birçok meslektaşımı dehşet ve derin üzüntüyle doldurdu” dedi. “Deutsche Bank ve Postbank'ta neredeyse 30 yıl boyunca, özellikle özel müşteri işimize büyük katkılarda bulundu. Kendisi, çoğumuz ve kişisel olarak benim için son derece değerli bir meslektaştı. Frank Strauß'un onurlu anısını saklayacağız. Bu zor saatte düşünceleri eşi, çocukları ve yakınlarıyla birlikte.”

Frank Strauß profesyonel yaşamının büyük bir bölümünü Deutsche Bank Grubu'nda geçirdi. Iserlohn'da bankacı olarak eğitim aldıktan sonra 1995 yılında Frankfurt'a gelerek Deutsche Bank ve o zamanki iştiraki Deutsche Bank 24'te çeşitli yönetici pozisyonlarında çalıştı. 2006 yılında Deutsche Bank'ta özel ve ticari müşteri bölümünün yönetimini devraldı. Alman iç pazarı. 2011 yılında Satış Direktörü olarak Postbank'a geçti ve bir yıl sonra Yönetim Kurulu Başkanı oldu. 2017'den 2019'a kadar Grup İcra Kurulu üyesi olarak görev yaptı ve başlangıçta Christian Sewing ile birlikte, Nisan 2018'den itibaren Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmasının ardından tek başına özel ve ticari müşteri bankasına başkanlık etti.

Strauss, çalışanlar, müşteriler ve iş ortakları tarafından gerçekçi ve mesleki açıdan yetkin biri olarak tanımlandı. Hırslıydı ama adildi. Postbank'ı entegre ederek Deutsche Bank için istikrarlı bir özel müşteri işi sağladı. Bankadan ayrıldıktan sonra Strauss çeşitli alanlarda yatırımcı olarak çalıştı.