Gamze’nin kuşkulu vefatında tutuklanan anne: Kızımı gelinim ya da onun annesi öldürdü

Sinsinati

New member
Gamze’nin kuşkulu vefatında tutuklanan anne: Kızımı gelinim ya da onun annesi öldürdü Muğla’nın Bodrum ilçesinde yatağında meyyit bulunan, boyun kemiğinin kırıldığı saptanan 17 yaşındaki Gamze Sakallıoğlu‘nun tutuklanan annesi Turcen Sakallıoğlu ile babası Mehmet Halil Sakallıoğlu‘nun ifadeleri ortaya çıktı. Turcen Sakallıoğlu tabirinde “Kızımı gelinim ya da onun annesi öldürdü” dedi.

Mazı Mahallesi’nde oturan Turcen Sakallıoğlu, 24 Ocak günü saat 07.30 sıralarında jandarmayı arayıp, uyandırmak için odasına girdiği kızı Gamze’yi yatağında hareketsiz bulduğunu söyleyerek yardım istedi. İhbar üzerine adrese sevk edilen sıhhat takımı, Gamze’nin hayatını yitirdiğini belirlendi. Rastgele bir sıhhat sorunu olmadığı söz edilen Gamze Sakallıoğlu’nun boynunda izler tespit edildi.

Muğla İsimli Tıp Kurumu’nda yapılan ön otopside Gamze Sakallıoğlu’nun boyun kemiğinin kırıldığı belirlendi. Bunun üzerine anne Turcen ve baba Mehmet Halil Sakallıoğlu gözaltına alındı. Jandarmadaki süreçlerinin akabinde sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan şüpheliler, tutuklandı. Gamze Sakallıoğlu ise dün Çamlıca Mezarlığı’nda toprağa verildi.

“Kızımı gelinim ya da onun annesi öldürdü”

Sakallıoğlu çiftinin tabirleri ortaya çıktı. Anne Turcen Sakallıoğlu tabirinde, “Akşam konuta konuk geldi. Lahmacun ve çikolata yedik. ondan sonrasında konuklar gitti. Kızım olağanda kendi odasında yatardı lakin ağabeyinin odasında uyudu. Sabah kalktım, kızıma seslendim. Karşılık vermeyince yanına gittim. Yüzüstü yatakta hareketsiz yatıyordu. Çabucak jandarmayı aradım. Olağanda kızımın çikolataya alerjisi var. Kızımı gelinim ya da onun annesi öldürdü” dedi.

Mehmet Halil Sakallıoğlu ise, “Akşam konuklar geldi, lahmacun ve çikolata yedik. Gelen konuğun arabası arıza yaptı, onlara yardımcı oldum. ondan sonrasında uyudum. Sabah eşimin bağırış sesleriyle uyandım, kızım hareketsiz yatıyordu” tabirlerini kullandı.

Bu ortada mahalleli, Turcen Sakallıoğlu’nun ruhsal meseleleri olduğunu ileri sürdü.

Jandarmanın olayla ilgili yürüttüğü soruşturmanın sürdüğü bildirildi.