“Her Şeyi Sattım” Diyen Uzman, Altın Varsayımlarını Paylaştı!

Tr52Tr

New member
Altın, geçtiğimiz haftanın başında 1.800 doların altına sarktıktan daha sonra, tarafını kuzeye çevirdi ve dört haftalık bir kayıp serisini sonlandırdı. tıpkı vakitte The Independent Speculator’dan Lobo Tiggre, altın piyasasındaki satışların çabucak hemen bitmediğini ve altının bu ortamda güzel performans göstereceğini sav ediyor.

“Kısa vadeli bir ‘şelale olayı’ndan endişeleniyorum”

Kriptokoin.com
haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle tepelere tırmanan altın, şahin Fed’in devreye girmesi ve jeopolitik risklerin kanıksanmasıyla 1.800 dolar düzeylerine kadar geriledi. Piyasadaki gelişmeleri ve altının performansını pahalandıran Lobo Tiggre, şu yorumda bulunuyor:

Daha geniş piyasalarda kısa vadeli bir ‘şelale olayı‘ ile ilgili şu andaki kaygım, 2021’den bu yana olduğundan daha yüksek. Şu anda daha fazla parayı riske atmak istemiyorum. Her şeyi sattım.

“Altın fiyatının hala 1.800 dolar düzeyinde olması, bir şey söylüyor”

Altın kelam konusu olduğunda, Lobo Tiggre, bedelli metalin tahvil alımı ve daha kuvvetli bir ABD doları karşısında dirençli olduğunu öne sürüyor ve görüşlerini şöyle açıklıyor:

Beşerler pay senetlerini satıyor, Fed’in satacak bulunmasına karşın, tahvil alıyorlar. Zira havada dehşet var. Yani, bu aksi rüzgarlar karşısında altının hala 1.800 dolar düzeyinde olduğunu görmek size bir şey söylüyor.

Altın fiyatının dolar karşısındaki performansı nasıl?

ABD dolarının altına karşı son vakit içinderdaki performansı hakkında konuşan Lobo Tiggre, şunları söylüyor:

Gerçek şu ki, dolar yalnızca kuvvetli görünüyor. Belediye lideri hala tutkal fabrikasında, kirli çamaşır sepeti hala kirli çamaşır sepeti. Dükkana giden, kira ödeyen herkes, tahminen de bedelsiz olma yolunda kendi dolarlarının daha az bedelli olduğunu bilirler. Bildiğiniz üzere, altın dolarla daha direkt süreç görüyor ve ben aslında bir dolar ayısıyım.

“Fed’in enflasyonu kolay düşürebileceğini düşünmek, bir fantezi”

Tiggre’nin makroekonomik görünümü müthiş. Belirsizlik, yüksek enflasyon ve ekonomik yavaşlamanın piyasaları etkileyeceğini iddia ediyor ve şu öngörülerde bulunuyor:

Kimse sahiden ne olacağını bilmiyor, ben bile! Şu anda yüksek enflasyonlu bir sakinlik ortasında olabiliriz. Ve Fed’in yalnızca, bilirsiniz, oranları yükseltebileceğini ve enflasyonu bu kadar kolay güzelleştirebileceğini düşünmek, bence bu bir fantezi. Bu olmayacak.