Hindistan’ın süper tenis yıldızı Sania Mirza, Avustralya Açık’tan ayrıldı ve kısa süre sonra bir kariyere başladı.

Brown

Global Mod
Global Mod
Mirza, “Sıradakinin kim olduğu bana çok soruldu,” dedi. “Ve ne yazık ki bu cevapla hep elim boş döndüm.”

Oyunda yükselen kadın veya erkek herhangi bir Hintli oyuncunun bunu “sistem yüzünden değil, sisteme rağmen” yaptıklarını kabul ettiğini söyleyerek yapının önemli olduğunu kabul ediyor.

Mirza için, “Biz bir kriket ülkesiyiz, ama gerçekten bir spor ülkesi değiliz.” Ancak Dubai ve Haydarabad’daki kendi adını taşıyan akademileri aracılığıyla tenis sporuna katkıda bulunmaya devam etmeyi planlıyor.

Ancak Grand Slam günlerinin sona ermesine rağmen oynamayı tam olarak bitirmedi ve Cuma günü Melbourne’deki son finalinden sonra mikrofona yürürken boğuldu ama Williams’la yüzleşmek için um’ye geri dönmeye devam etti.

“18 yıl önce yeterince korkutucuydu” dedi. “Ve buraya tekrar tekrar gelme ayrıcalığına sahip oldum.”

Tam olarak bir şampiyon olarak çıkmadı, ama kendi şartlarına göre biriydi.

Hegde, “Sania hakkında bir özelliği seçmem gerekirse, onun korkusuz olması gerektiğini düşünüyorum” dedi. “Sadece bu şekilde doğdu. Her aşamada engeller vardı: Giydiği kıyafetlerden, oynama şekline, görünüşüne, söylediklerine kadar. Onu herkes gibi, diğer kadınlar gibi yapmaya çalışma eğilimi her zaman vardı.

“Bugünün Hindistan’ı değildi. Zamanından çok önce geldi ve sen olmanın iyi olmadığı bir zamanda geldi. Uyum sağlamanız gerekiyordu. Ama herkese sorun olmadığını söyledi: nasıl istersen otur, ne istersen giy, işini yap, her şeyi yap.”