Kocası tarafınca öldürülen Ayşe, 9 sefer uzaklaştırma sonucu aldırmış

Sinsinati

New member
Kocası tarafınca öldürülen Ayşe, 9 sefer uzaklaştırma sonucu aldırmış Samsun’un Canik ilçesinde, 18 yıllık eşi 39 Ayşe Cenikli‘yi apartman girişinde tabanca ile öldüren, hakkında 9 defa uzaklaştırma sonucu bulunan tutuklu yargılanan 44 yaşındaki Bülent Cenikli ‘tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek’ kabahatinden açılan davanın birinci duruşmasında hakim karşısına çıktı. Kendini savunan Cenikli, “Planlayarak öldürmedim. Daima uzaklaştırma sonucu aldırdığı için sinirlendim” dedi.

Olay, 28 Nisan’da, Canik ilçesi Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde meydana geldi. Arka arda silah sesleri duyulan Akbalık Sokak’ta bir binanın girişinde yerde kanlar ortasında yatan Ayşe Cenikli’yi fark eden komşuları durumu 112 Acil’e bildirdi. İhbarı üzerine olay yerine polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Birinci müdahalesi olay yerinde yapılan bayan, ambulansla özel bir hastaneye kaldırıldı. Cenikli, burada yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı. Olayın akabinde kaçan eşi Bülent Cenikli ise Irmak Polis Merkezi takımlarınca kısa müddette yakalanarak gözaltına alındı. Tabirinin akabinde adliyeye sevk edilen Bülent Cenikli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bayan sığınma meskeninde kalmış

Bülent Cenikli hakkında ‘tasarlayarak yakın akrabayı öldürmek’ suçlamasıyla dava açıldı. Samsun 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın birinci duruşmasına Ayşe Cenikli’nin babası İsmail Şahin, kardeşi Zafer Şahin ve avukatları Cansu Muzaça katıldı. Ayşe Cenikli’nin, eşinden gördüğü şiddet niçiniyle daha evvel bayan sığınma meskeninde kaldığı, ruhsal dayanak aldığı ve eşi Bülent Cenikli hakkında 9 kere uzaklaştırma sonucu aldırdığı öğrenildi.

“Öldürme kastım yoktu”

İlk defa hakim karşına çıkan Cenikli, savunmasını ağlayarak yaptı. Cenikli, “Planlayarak öldürmedim. Daima uzaklaştırma sonucu aldırdığı için sinirlendim. Beni epeyce ezdiler. Eşim ve ailesi beni fazlaca ezdi, benim kimsem yok, ailem yok. Eşim, ailesini gerisine alıp bana eziyet ettiler. Sebepsiz yere uzaklaştırma sonucu alıyordu. Öldürme kastım yoktu olsaydı bundan evvelkinde de bunu uygulardım lakin mutlaka o denli bir şey düşünmedim” dedi.

Mahkeme heyeti, Bülent Cenikli’nin tutukluk halinin devamına karar verip, duruşmayı 14 Ekim’e erteledi. (DHA)