MARTI OTEL İŞLETMELERİ A.Ş.( Temel Kontrat Tadili

Brown

Global Mod
Global Mod
MARTI OTEL İŞLETMELERİ A.Ş.( Temel Kontrat Tadili MARTI OTEL İŞLETMELERİ A.Ş.( Temel Kontrat Tadili )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Temel Mukavele Tadili

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Hususa Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirket merkezinde toplanan Yönetim Kurulumuzda
1 – Şirketimiz mevcut iştirak yapısının türlü ele geçirme biçimlerine açık olması sebebiyle, Şirketimiz ve yatırımcıların hak ve menfaatleri gözetilerek, 1990 yılında Narin Ailesi sermaye hakimiyetinde halka açılan Şirketimiz hisselerinde, Narin aile üyelerine ilişkin hisselerin bir kısmına (A) Kümesi altında imtiyaz tanınması gayesiyle, Sermaye Piyasası Kanunu ile Türk Ticaret Kanunu ve ilgili mevzuat kararları çerçevesinde, Şirketimiz temel sözleşmesinin “Şirketin Sermayesi” başlıklı 6’ncı, “Payların Devri” başlıklı 7’nci, “Yönetim Kurulu” başlıklı 9’ncu, “Yönetim Konseyine Süreksiz Olarak Seçim” başlıklı 11’nci ve “Yönetim Kurulu Başkan Ve Yardımcısı Seçilmesi” başlıklı 14’ncü unsurları ile ana işletme konumuz saklı kalmak kaydıyla sürdürülebilirlik prensipleri çerçevesinde yan faaliyet alanı sağlanması hedefiyle “Şirketin Gayesi ve Faaliyet Konusu” başlıklı 3’ncü ve Türk Ticaret Kanunu’ndaki azami mühlet gözetilerek “Yönetim Şurasının Süresi” başlıklı 10’ncu unsurlarının ekteki biçimde değiştirilmesine,
2 – Şirketimiz esas sözleşmesinin “Şirketin Sermayesi” başlıklı 6’ncı, “Payların Devri” başlıklı 7’nci, “Yönetim Kurulu” başlıklı 9’ncu, “Yönetim Kuruluna Geçici Olarak Seçim” başlıklı 11’nci ve “Yönetim Heyeti Lider Ve Yardımcısı Seçilmesi” başlıklı 14’ncü maddelerinde öngörülen değişiklikler, Sermaye Piyasası Konseyi’nin “II-23.3 sayılı Önemli Nitelikteki Süreçler ve Ayrılma Hakkı Tebliği”nin (“Tebliğ”) 4’ncü unsuru (ç) bendi kararı mucibince yeni imtiyaz yaratılmasına niçiniyet verecek nitelikte bir temel kontrat değişikliği olduğundan, kelam konusu 6, 7, 9, 11 ve 14. unsur değişikliklerinin önemli nitelikte süreç olarak kıymetlendirilmesine,
3 – Bu çerçevede yapılacak müracaatlar sonucunda, Sermaye Piyasası Konseyi ve Ticaret Bakanlığı gerekli müsaadelerini muhtevi temel mukavele değişikliğinin yapılacak olan genel kurul toplantısında hisse sahiplerinin onayına sunulmasına,
4 – İşbu yönetim heyeti sonucunın kamuya açıklanma tarihinde pay sahibi olup, genel heyete toplantısına katılarak ve olumsuz oy kullanmak suretiyle muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten hisse sahipleri veya temsilcilerinin hisselerini Şirketimize satarak paydaşlıktan ayrılma hakkına sahip olduklarına,
5 – Paydaşlıktan ayrılma hakkının, Bildiri’nin 14’ncü maddesi hükmü çerçevesinde, her biri 0,01 TL nominal pahalı hisse başına, (Şirket hisselerinin nominal bedeli bir kuruş olup, Borsa’da süreç ünitesi 1 TL/1 lot olduğundan, Şirket için 1 lot 100 adet hisseye denk gelmektedir), iş bu sonucun kamuya açıklama tarihi itibarıyla, bu tarihtilk evvelki son altı aylık devir ortasında borsada oluşan günlük düzeltilmiş yüklü ortalama fiyatların aritmetik ortalaması olan 4,45 TL olarak kullanılmasına,
6 – Ortaklıktan ayrılma hakkını kullanmak isteyen ortakların hisselerinin, Paydaşlık tarafınca satın alınması için ayrılan kaynak 12.000.000,- TL olarak belirlenmesine,
İşbu karar kapsamında yapılacak her türlü iş ve sürecin ifası için Yönetimin yetkilendirilmesine,
toplantıya katılanların oybirliğiyle karar verilmiştir.

BIST