Meyve Püresi

Tr52Tr

New member
İhtar: Bebeğinizin tanımda yer alan gereçlere karşı alerjisi olabileceğinden hekiminize danıştıktan daha sonra yedirmenizi öneririz.

Meyve Püresi Tanımı İçin Gereçler

• 1 havuç
  • 1 elma
  • 1 armut
  • Yarım muz
  • 2 çorba kaşığı yulaf unu ( kabızlık olmaması için tercihe göre irmik yahut öbür doğal unlar kullanılabilir. )
  • 1 su bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı dövülmüş ceviz
Meyve Püresi Tanımı Yapılışı

Tüm gereçler alerji ihtimaline karşı 3 gün kuralına nazaran verilip sonrasındasında karıştırılmalıdır.

1. Elma, armut ve havucun kabuklarını soyup buharda haşlıyoruz.
  2. Yulaf ununu bir bardak suda ( ben meyveleri buharında haşladığım suyu kullanıyorum ) pişiriyoruz.
  3. Sert meyveler haşlandıktan daha sonra muzu buhar tenceremize koyup 5 dk da onu haşlıyoruz ki beklediğinde kararma yapmasın püremizde.
  4. Tüm gereçleri karıştırıp cevizi ekledikten daha sonra blendrdan geçiriyoruz.
  5. İsteğinize göre kıvamı için su ekleme yapabilirsiniz. Yalnız suyun kaynamış ve sıcak bulunmasına dikkat edelim ben bir daha buharda haşladığım meyvenin suyunu kullanarak kıvamını bebeğime bakılırsa ayarlıyorum.
  6. Kaynatılmış kavanozlara sıcak biçimde iken porsiyonluk olarak koyup ağzını sıkıca kapatıyoruz. Oda sıcaklığına gelince buzdolabında koruma ediyoruz.
  7. Bize 3 günlük püre çıkıyor.
???? bebişlerimize şifa olsun ????.