Nil Karaibrahimgil: Kendimi gerçekleştirdikten daha sonra anne oldum

Sinsinati

New member
Nil Karaibrahimgil: Kendimi gerçekleştirdikten daha sonra anne oldum Müzisyen Nil Karaibrahimgil annelik sürecine ait olarak, “Kendimi gerçekleştirdikten daha sonra anne oldum.” dedi.

Karaibrahimgil konuk olduğu podcast programında reklamcı Serdar Erener’le evliliğinden dünyaya gelen oğlu Aziz Arif ve aile ömrü hakkında konuştu.

Aziz Arif’i yanlışsız vakitte doğurduğunu söyleyen Karaibrahimgil, “Kendimi müziğe, müziğe fazla kaptırıp onu doya doya yaşamak istedim. Aslında bu biçimde olduğu için mutluyum. Bir doygunluğa ulaştıktan daha sonra anne olmanın da başka bir hoşluğu var. Kendini gerçekleştirip, kendinin çiçek açma devrini tamamladığını hissetmek öbür bir seyahat. daha sonrasında annelik de farklı bir tat. Kendimi gerçekleştirmiş olarak anne olmak bence benim için daha düzgün oldu” diye konuştu.

“Serdar deneyim olarak benden ilerdeydi”

Evrim Sümer’in hazırladığı “Laylu ve Ben” isimli podcast programına konuk olan Karaibrahimgil, evliliğine dair de konuştu. Eşi Serdar Erener ile çocukları Aziz Arif’e farklı yaklaşabildiklerini söyleyen Karaibrahimgil, “Serdar esasen iki epey tatlı çocuğun babasıydı biz evlendiğimizde. ötürüsıyla deneyim olarak benden ilerdeydi. Ben de meraklı bir anne olarak okumadığım kitap kalmamıştır. Ben kendimi ve anneliğimi daima revize ediyorum ancak Serdar’ı revize edemeyeceğimi anladım. Serdar hayli esaslı birisi. En sonunda şunda anlaştık, herkes Aziz Arif’e kendi yaklaşımıyla yaklaşsın. Bu bence Aziz Arif için bir zenginlik oluyor” fikrini lisana getirdi.

Gazeteci ve köşe muharriri Evrim Sümer, hazırladığı “Laylu ve Ben” podcast programında konuklarıyla her hafta ebeveynlik halleri üzerine konuşuyor. Bahsin uzmanlarının da vakit zaman konuklar içinde yer aldığı programda çocuk gelişmenine dair ipuçları, son gelişmeler ve şahsen çocuk büyütenlerin deneyimleri dinleyiciye aktarılıyor.

Laylu ve Ben, Spotify ve Apple Podcasts platformlarından dinlenebiliyor.

tüast platformlarından dinleyebilirsiniz.