Otopark bakılırsavlisi el frenini çekmeyi unuttu, aracın şoförü sürüklendi

Sinsinati

New member
Otopark bakılırsavlisi el frenini çekmeyi unuttu, aracın şoförü sürüklendi Fatih’te, teze nazaran otopark bakılırsavlisinin el frenini çekmeden teslim ettiği araba, geriye hakikat harekete geçerek, şoförü Selen Dehmen‘i sürükledi. Otoparkı işleten firmadan şikâyetçi olan Dehmen, “Araca bacağımı attığımda fazlaca süratli bir biçimde kaydı ve ben düştüm, başımı vurdum. Aracın sol lastiği bacağımın üzerinden geçti. Kapı açıldı ve karnımı derinden yırttı.” dedi.

Olay, 23 Ekim Salı günü saat 19.00 sıralarında, Şehremini Mahallesi Ahmet Vefik Paşa Caddesi’nde, özel bir işletmeye ilişkin otoparkta meydana geldi. Şişli Etfal Hastanesi asistan tabiplerinden olan Selen Dehmen (31), 6 yaşındaki kızıyla bir arada konutuna gitmek üzere, arabasını bıraktığı otoparka geldi. Dehmen’in tezine nazaran; arabası getiren otopark vazifelisi, aracı çıkıştaki yokuşa el frenini çekmeden bıraktı.

Şoför, aracın içine ayağını atar atmaz araba geri geri harekete geçti. Şoför, çabucak hemen arabaya binmeyen 6 yaşındaki kızının gözü önünde sürüklenerek yaralandı. Olay yerine gelen sıhhat grupları, yaralı hanımı Samatya Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Kırılan omzu sarılan, karnı ve bacaklarındaki yaralar tedavi edilen Dehman, bir gün daha sonra taburcu edildi.

Selen Dehmen’in otoparkı işleten firmadan şikayetçi olduğu olaya ait soruşturma başlatıldı.

“Araç hayli süratli bir biçimde kaydı, başımı vurdum”

Başından geçenleri anlatan Selen Dehmen, “Aracımı almak için otoparka gittim, yanımda 6 yaşındaki kızım da vardı. Otopark vazifelisi bana ‘İçeride epeyce sayıda kiriş var. Rampa dik, aracı ben çıkartayım.’ dedi. Ben de ‘Peki.’ dedim. Lakin, düzlüğe gelmeden aracı bana vermeye çalıştı. Ben de birkaç defa aracı düz noktaya çıkarmasını söylemiş oldum. Art teker rampada kaldı. Ve ben çocuğumu araca bindirmedim duruşunu sevmediğim için. daha sonrasında ben sürücü koltuğuna geçtim, o kişi de indi. Yokuş kalkış dayanak o şahsa bir süre tanıdı. O kısımda da biraz kaydı lakin onu da imajda gördük. Fark edeceğimiz bir kayma değildi. Araca bacağımı attığımda fazlaca süratli bir biçimde kaydı ve ben düştüm, başımı vurdum.” dedi.

“Olay, hem kızımda tıpkı vakitte bende ruhsal tesirler bıraktı”

Dehmen konuşmasının devamında, sözünü kullandı. (DHA)