Sarıyer’de bir sokağı fare ve akrep bastı

Sinsinati

New member
Sarıyer’de bir sokağı fare ve akrep bastı İstanbul Sarıyer’de Mühendis Şevket Sokağı’nı fareler ve akrepler bastı. Meskenlerin içlerine giren akrepler endişe yaratırken, bahçelerde meyyit fareler bulundu.

Sarıyer Kocataş Mahallesi Mühendis Şevket Sokağı’nı fareler ve akrepler bastı. Konutların duvarında ve bahçelerde bulunan fareler vatandaşları korkutuyor. Meskenlerin içine kadar giren akrepler, vatandaşlara sıkıntı anlar yaşatıyor.

“Fare ölüleri ortaya çıkıyor”

Mahalle sakinlerinden stajyer avukat Nurcihan Hoş, konutunun duvarlarında akrepler gezdiğini, bahçesinde ise meyyit farelerin bulunduğunu belirterek, şunları tabir etti:

“5-6 aydır tıpkı meskende oturuyorum. Oturmaya başladığım vakitten beri akrepler konutun içerisinde, bahçede daima olarak yuva yaparak ve çoğalarak devam ediyorlar. Belediye ile görüştük. Gerek belediyenin haber kanallarını, gerek 153’ü aradık, gerekse belediye liderinin kendisine şahsen yazdık. Buna karşın hiç bir biçimde dönüş alamadık. Gecenin üçünde de başvurduğum oldu, sabah da başvurduğum oldu. Belediyenin akrebe karşı rastgele bir ilaçlama yapabilmesinin kelam konusu olmadığını söylemiş olduler. Belediye yalnızca böcek ilaçlaması, arı ilaçlaması vesaire bu biçim ilaçlamalar yapıyormuş. Bununla kendi başımıza çaba etmemiz gerekiyormuş. O denli söylemiş olduler.

“Ayağımın altında akrep dolaşıyor. Ondan çok vuruyorum ve hiç bir biçimde ölmüyor, sıradan bir kuvvetli bir biçimde vurulması lazım. Ortadan ikiye ayrılsa bile iki taraftan yan yana yürümeye başlıyorlar. En son bir hafta evvel konutumun ortasında duvarda yürümeye başladıklarını gördüm ve nitekim epeyce korkutucu bir hayvan. Mühendis Şevket Sokak’ta fare ölüleri meydana çıkıyor son iki haftadır. Fare için de müracaatta bulunduk. Keza komşularımız da birebir biçimde fareyle uğraş etmeye çalışıyorlar lakin daima bahçelerde, öbür bir yerlerde fareler geziyor ve fare ölüleri çoğaldı artık.”