Serena Williams, Met Gala’da hamile olduğunu açıkladı

Brown

Global Mod
Global Mod
Serena Williams, tenisten emekli olduğunu ve bunun getireceği kesinliği kamuoyuna açıklamayı reddetti, ancak şimdi yakın gelecekte yarışmalardan uzak durmak için başka bir nedeni var.

Pazartesi gecesi Met Gala’nın kostümlü ışıltısının ortasında Williams, hem kırmızı halıda hem de sosyal medyada ikinci çocuğuna hamile olduğunu duyurdu.

Etkinliğe Reddit’in kurucu ortağı olan eşi Alexis Ohanian ile katıldı ve Instagram’da yaptığı bir gönderide “Anna Wintour üçümüzü Met Gala’ya davet ettiğinde çok heyecanlandığını” söyledi.

Etkinliğin önündeki kırmızı halıda Ohanian, hamile olduğunu belirtmek için elini karısının karnına koydu. Williams ayrıca karnını iki eliyle kucakladığı bir resim içeren bir dizi portre yayınladı.

Galadaki tek hamile ünlü Williams değildi. Pazartesi gecesi beyaz bir Valentino elbisesi giyen şarkıcı Rihanna, Şubat ayında Super Bowl devre arası performansı sırasında hamile olduğunu açıklamıştı.

Williams ve Ohanian, 2017’de ilk çocukları Alexis Olympia Ohanian Jr.’ı dünyaya getirdiler. Williams, o yıl yaklaşık iki aylık hamileyken Avustralya Açık’ı kazanmıştı.

Tenise geri döndü ve 2018 ve 2019’da dört Grand Slam finaline daha ulaştı, ancak toplam 23 Grand Slam tekler şampiyonluğuna ekleme yapmadı.

Ağustos ayında Williams, ABD Açık’tan sonra tenisi bırakacağını söyledi. Ancak geçen Ekim ayında “emekli olmadığını” ve bir noktada geri dönme şansının “çok yüksek” olduğunu söyledi. Resmi olarak emeklilik listesinde.

Emekli olduğu sırada Vogue’da yayınlanan bir makalesinde şöyle yazmıştı: “Erkek olsaydım bunu yazmazdım çünkü karım ailemizi genişletmek için fiziksel işi yaparken ben dışarıda oynuyor ve kazanıyor olurdum. Belki o fırsatı yakalasaydım daha çok Tom Brady olurdum.” NFL’nin yıldız oyun kurucusu Brady 45 yaşına kadar forma giydi ve Şubat ayında emekli olduğunu açıkladı.

41 yaşındaki Williams, 17 yaşındayken 1999’dan bu yana 23 Grand Slam kazandı: yedi Avustralya Açık, üç Fransa Açık, yedi Wimbledon ve altı ABD Açık. Mahkemenin zaferlerinin yaklaşık yarısı 1968 öncesi amatör çağda olmasına rağmen, toplam, Margaret Court tarafından belirlenen 24’lük rekorun sadece bir eksikliği.