Silah kaçakçılığı operasyonunda yakalandı, aleyhine söz veren kişiyi vurdu: Mahkeme ikinci kere özgür bıraktı

Sinsinati

New member
Silah kaçakçılığı operasyonunda yakalandı, aleyhine söz veren kişiyi vurdu: Mahkeme ikinci kere özgür bıraktı Ankara’da, silah kaçakçılığı, uyuşturucu satıcılığı ve örgüt yöneticiliği yaptığı savıyla gözaltına alındıktan daha sonra sözünün akabinde tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Serkan Tosun, isimli denetim kaidesiyle özgür bırakılmasının akabinde aleyhinde tabir veren kişiyi vurdu. İkinci defa yakalanan Tosun, bir daha isimli denetim kuralıyla hür kaldı.

Ankara Emniyeti Organize Kabahatlerle Gayret takımları, ‘silah-mühimmat kaçakçılığı’ ve ‘uyuşturucu ticareti’ yaptığı argüman edilen cürüm örgütünü takibe aldı. Yaklaşık 4 aylık takibin akabinde kabahat örgütüne yönelik 17 Aralık’ta epeyce sayıda adrese eşzamanlı baskın yapıldı.

Savcı “tutuklama” istedi, mahkeme hür bıraktı

Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun‘un haberine göre, operasyonda örgüt yöneticilerinden Serkan Tosun (32) da Ankara dışına kaçmak isterken vilayet hududunda yakaladı. Tosun’un kullandığı araçta ruhsatsız silah ve uyuşturucu unsur ele geçirildi. Emniyet’te sorgulanan Tosun, silah kaçakçılığı, uyuşturucu satıcılığı ve örgüt yöneticisi kabahatlerinden 23 Aralık’ta adliyeye çıkarıldı.

Savcının “Tutuklansın” diyerek hâkimliğe gönderdiği Tosun, isimli denetim koşulu ile tıpkı gün özgür kaldı. Tosun da çabucak aleyhine tabir veren E.Ö.’nün yolunu keserek, “Aleyhime verdiğin ifadeyi geri çek, yoksa seni vururum” diyerek tehdit etti.

Aleyhinde söz veren kişiyi vurdu

Emniyet’te “Uyuşturucuyu Serkan Tosun’dan alıyorduk” diye söz veren E.Ö., “Doğruyu söylemiş oldum, sözümü değiştirmeyeceğim” diye karşılık verince Tosun yanında taşıdığı pompalı tüfekle ateş etti. Ayağına ve koluna saçma isabet eden E.Ö. hastaneye kaldırıldı. Tosun ise olay yerinden kaçtı.

Polis ikinci kere Tosun’u gözaltına alınırken, aracında yapılan aramalarda ise E.Ö.’yü vurduğu pompalı tüfek ile epey sayıda ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

bir daha tutuklanmadı

İkinci kere hâkim karşısına çıkarılan Serkan Tosun, “Gözünü korkutmak için ateş açtım, öldürme niyetim yoktu” dedi. Evvel uyuşturucu ve ruhsatsız silahla yakalanıp hür kalan Tosun, birebir gün 25 Aralık’ta adam vurmasına karşın bir daha tutuklanmadı ve isimli denetim kuralı ile bir daha hür kaldı.