Tatile çıkacaklara ‘kalıcı’ hoşluk teklifleri

Oylum

Global Mod
Global Mod
Güzellik mamüllerinin cildimizden akmasını önlemek için kaşlara, gözlere, dudağa ve yüze mineralli organik boyalarla uygulanan kalıcı makyaj, bilhassa tatilde büyük konfor sunuyor. Protez tırnaklar da oje yenileme sıkıntısına son veriyor. Son periyotta bilhassa toplumsal medya fenomenlerinin gözdesi haline gelen protez tırnak uygulamaları da ‘nail art’ (tırnak sanatı) çılgınlığının çığ üzere büyümesine sebep oluyor… Makyaj uygulamalarıysa mikro, steril, tek kullanımlık bir iğneyle doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin çabucak altına aşılanması süreciyle gerçekleştiriliyor. ‘Kozmetik-dövme’ sayılabilecek bu uygulamayla kaş, göz çizgisi yahut dudaklarda doğal cilt rengiyle uyumlu tesirler yaratılabiliyor.

‘Jel oje ve ipek kirpikler popüler’
Harper’s Bazaar Hoşluk Editörü Pelin Hasçalık

Son vakit içinderda jel oje uygulamaları gelişti. ‘Acaba tırnak mantarı yapar mı’ diye tereddüt edenler oluyor fakat kullananlardan hiç bu biçimde bir şikâyet duymadım. Protez tırnak denemedim lakin kalıcı oje uygulaması yaptırdım. Çıkarma süreci sebebiyle pek tercih etmiyorum. Lakin her iki formül de bilhassa koyu renkli ojelerde yaşanan yenileme zorunluluğundan kurtarıyor ve sudan etkilenip kolay kolay çıkmıyor.

Tatil öncesi ipek kirpik deneyen arkadaşlarım çoklukla fazlaca şad. Kesinlikle uzman ellerde, hijyenik ortamda yapılmalı. Denizden yahut havuzdan çıktığınızda kirpikleriniz epeyce alımlı görünüyor.

Göz altı bölgesinde epey âlâ sonuç veren ve dolgu formülüne alternatif uygulamalar favorim. Tatildilk evvel ekseriyetle bunları tercih ediyorum. Tesiri dolgu kadar uzun müddetli olmasa da riski daha az. İçinde peptit, hyalüronik asit üzere karışımlar var. Hücre yenileyici özellik gösteren, gözaltı mezoterapi uygulamaları da cildi aydınlatıp makyaj muhtaçlığını ortadan kaldırabiliyor.

‘Denizde, havuzda işiniz kolaylaşabilir’
Tuğba Efeoğlu/By Tugba Academy (okul ve hoşluk merkezi) kurucusu

Kalıcı eyeliner uygulamasıyla kirpikleriniz daha dolgun ve bakışlarınız daha canlı görünebilir. Şayet dudaklarınızda pigment kayıpları niçiniyle beyazlamalar var ise yahut “Rujla uğraşmak istemiyorum” diyorsanız kalıcı ruj deneyebilirsiniz. Doğal bir dudak rengi seçip ‘dudak gençleştirme’ yapıyoruz.

Kalıcı kaş dizaynıyla da daha dolgun ve biçimli kaşlar oluşturmak mümkün. Son senelerda en epeyce tercih edilen uygulama kalıcı kaş tasarımı. Yediklerimiz, içtiklerimiz, hormonlarımız yahut kimi vakit hamilelik kaşlarımızın dökülmesine, seyrelmesine sebep olabiliyor. kimi vakit yanlış kaş alma da birebir sonuçları doğuruyor. Yüze uygun bir kaş uygulamasıyla istenen görünüm elde edilebiliyor.

‘BB glow’ ya da öteki ismiyle kalıcı fondöten, bir renkli mezoterapi süreci. Cilde ışıltı veriyor. İçinde B vitamini olan bir eser. 3 seansta uygulanıyor ve 6 ay boyunca cilt bakımı yaptırmanıza gerek kalmıyor.

Kalıcı makyajda kaş açık renklerde 8 ay-1 yıl, koyu renklerde 1-2 yıl kullanılıyor. Ruj 2-3 yıl, eyeliner 3-5 yıl kullanılabiliyor. Süreç öncesinde uygulama yapılacak kişinin alerjisi olup olmadığı, kulak göğsü gerisine yahut dirseğine küçük bir deneme yaparak test ediliyor. Ender de olsa kimi vakit alerjik bünyeler tepki gösterebiliyor.