USTA’nın onu kenara atmasından on yıl sonra Taylor Townsend yoluna devam ediyor

Brown

Global Mod
Global Mod
MELBOURNE, Avustralya — Taylor Townsend yoluna devam etme konusunda çok iyi hale geliyor.

Bu, Salı günü gelecek vaat eden 20 yaşındaki Fransız kızı Diane Parry’yi mümkün olan her şekilde yendikten sonra Perşembe günü ikinci tur maçını oynayacağı bu yılki Avustralya Açık da dahil olmak üzere, bugünlerde tenis turnuvalarında giderek daha sık oluyor. Ve on yıl önce, henüz 16 yaşındayken Amerika Birleşik Devletleri Tenis Birliği’nin vücut şekillendirme ve bench press hareketlerine veda etti.

26 yaşında bir bebek annesi olan Townsend, 67 dakikalık 6-1, 6-1 mağlubiyet sırasında Parry’yi tam ve acımasızca dövdü. Güçlü servisi 116 mil / saat azami hıza ulaştı ve bağcıklı ters vuruşu çizgileri çizdi; Parry, Townsend’in kırbaçlı forehandiyle nasıl başa çıkacağını hiçbir zaman çözemedi ve kesin voleybolları yapamadı. Galibiyet, üç yıl içinde bir tekler Grand Slam turnuvasının ana çekilişindeki ilk galibiyetiydi ve dünyada 135. sırada yer alan Townsend’in Mart 2021’de anne olmasından bu yana ilk galibiyetiydi.

Townsend koçu John Williams, yedinci ası ile Parry’yi yendikten kısa bir süre sonra, “Taylor, şu anda ilk 20’de olmayan en iyi 20 oyuncudan biri” dedi. “Eğer bu tür bir oyuncuysanız, onun bugün yaptığı gibi en iyi 20 şeyi yapmalısınız.”

Townsend, daha önce, ortaokul seviyesinde, mahsulün kremasıydı. Ama sonra o – ve hala gelişmekte olan genç vücudu – seçkin sporcuların neye benzemesi gerektiği ve koçların genç kadınlara kendi fitness tanımlarını ne kadar dayatması gerektiği konusundaki tartışmalarda erken bir odak noktası oldu.

2012 yılında, USTA’nın dört yıllık geliştirme programının yıldızı olan Townsend, dünyanın 1 numaralı genç oyuncusu seçildi. Bu yılın Ocak ayında Avustralya Açık’ta tek bayanlarda şampiyon oldu. Temmuz 2012’de Kanadalı Eugenie Bouchard ile Wimbledon’da çift bayanlar şampiyonluğunu kazandı.

Ancak sadece haftalar sonra, The Wall Street Journal’ın açıkladığı gibi, Kanada’daki bir junior pro etkinliğinde elemelerin ilk turunda kaybettikten sonra, USTA koçları 16 yaşındaki Townsend’in zindeliği üzerinde çalışması gerektiğine karar verdi. Kızların ulusal şampiyonalarından çekilmesini istediler ve onu Florida, Boca Raton’daki eğitim merkezlerine geri gönderdiler.

Ağustos ayında, ABD Açık ana çekilişine joker karakterle katılmasını istediğinde onu geri çevirdiler; bu, ulusal kızlar şampiyonasını kazanmış olsaydı kazanabileceği bir noktaydı. ABD Açık kızlar turnuvasına katılmak için masraflarını karşılamayı reddettiler. Yaşam masraflarını karşıladı, tekler turnuvasında çeyrek finale yükseldi ve çiftleri kazandı.

Geçen Eylül’e on yıl ileri gidin. Townsend, partneri Amerikalı Caty McNally ile çift kadınlar turnuvasının ikinci kupasını almak için ABD Açık’ta Arthur Ashe Stadyumu’nda orta sahada.

Ödül töreninde törenlerin ustası Patrick McEnroe olacak. On yıl önce, Townsend’i Boca Raton’a geri gönderen USTA’nın oyuncu geliştirme programının genel müdürüydü.

Avustralya Açık 2023

Yılın ilk Grand Slam tenis turnuvası 16-29 Ocak tarihleri arasında Melbourne’da yapılacak.

“Çok çalıştım, burada olmayı hak ettim ve bence herkes bunu görüyor,” dedi Townsend, görünürde sponsor adı olmayan ve onun vazgeçilmez kıyafeti haline gelen bir vücut kıyafeti giyiyordu. “Ve başımı öne eğip eziyet etmeye devam edeceğim ve bu beni daha da zorlamak için motive edecek. Bu yüzden 2023’e dikkat edin.”

Townsend Salı günü yaptığı açıklamada, o anın tuhaflığının, podyuma diktiği sert bakışın ve kendisine işaret edilene kadar McEnroe ile arasındaki soğukluğun farkında olmadığını söyledi. Ödül takdiminde söylediği şey, kendisi ve onu dinleyen herkes için bir şeyi açıklığa kavuşturmaktı.

İlk tur galibiyetinin ardından dumanı tüten Melbourne parkına bakan bir salonda bir kanepede otururken, “Geliyorum,” dedi. “Çalıştığım her şey, her hedef ve yaptığım her şey yavaş yavaş uyum sağlıyor ve bunun ne zaman olacağını bilmiyorum ama geliyorum ve hazır olmanız gerektiğini biliyorsunuz çünkü içimde ne yapabileceğimi biliyorum. ve zamanlamayı bilmediğini biliyorum. Bir şeylerin olacağına inanıyorum.”

Avustralya Açık’ın ESPN televizyon yayını üzerinde çalıştığı Connecticut’tan bir metin mesajında McEnroe, Townsend için tek istediğinin en üst düzeyde başarı olduğunu söyledi. Fitness konusuna bakış açısının değişip değişmediği sorulduğunda McEnroe şunları söyledi:

“Taylor’ın sahalara geri döndüğünü ve iyi bir iş çıkarmaya devam ettiğini görmekten daha mutlu olamazdım. Sahada ve saha dışında ona her zaman en iyisini diledim ve dileyeceğim.” Konuya her zaman bu şekilde yaklaştığını söyledi.

Her tenis gezisi benzersizdir. Spor, geliştirme programlarının ve akademilerin dar sokaklarında hayatta kalan dahi çocukların bir taşıma bandı gibi görünebilir, ardından taşrada yıllarca ücret ödeme ve halat öğrenimi ve son olarak profesyonel turların ve grand slam turnuvalarının vaat edilen ülkesi. Herkesin kendi kıvrımları ve dönüşleri, aksilikleri ve yaralanmaları vardır.

Ancak, Townsend geldikleri kadar farklıdır. Chicago’da bir çocukluk; gençler tenisinin zirvesi ve vücudunu utandırmasına rağmen Florida’da bir genç olarak profesyonel kariyerinin doğuşu; sonra, kariyerinin ilk bölümünde nasıl bir oyuncu olduğunu anlamaya çalıştığı birkaç yıl; 24 yaşında bir anne; doğum izni sırasında bir televizyon analisti olarak çalışmak; çiftlerin en üst kademesine terfi; ve şimdi tek bir oyuncu olarak yavaş ve istikrarlı bir diriliş. Amacının, bebeğini doğurmak için sporu bırakmadan önceki halinden daha iyi olmak olduğunu söyledi.

Yaklaşıyor. Geçen yıl Townsend, sporun üçüncü bölümü olan Uluslararası Tenis Federasyonu düzeyinde iki turnuva kazandı. Ayrıca Silicon Valley Classic’te son 16’ya ulaştı.

Williams, Townsend’in geçtiğimiz yıl sahada kim olduğu konusunda “netlik” kazandığını söyledi. Büyük bir servisi ve güçlü bir forehand’i olan tüm sahalarda oynayan bir oyuncu, sol elinden kaçtığı için özellikle tehlikeli olabilir ve sağ elinin ters vuruşlarını kort boyunca vurursa cezalandırır.

Parry Salı günü “Toplarının kalitesini kontrol etmek zordu” dedi.

Townsend’in Perşembe günü ikinci turda Rus Ekaterina Alexandrova ile karşılaşması planlanıyordu.

Çiftlerde en iyi oyunculardan biri olarak – o ve Amerika’dan Asia Muhammad Melbourne’de 12. sırada yer alıyor – Townsend de gerekirse öne çıkabilir. Her oyunda, oyunu dikte eden kişi olmak istiyor.

İlk olarak 2009’da Townsend ile çalışan Williams, “Bir süre bundan uzaklaştı” dedi.

Townsend, geçen yılki Billie Jean King Cup’ta ABD’yi temsil etti ve USTA’nın tam desteğini aldı. Organizasyon, ona ve Williams’a, sürekli gelişimlerine yardımcı olmak için sağlayabileceği her türlü kaynağı teklif etti.

USTA’nın ulusal kadın tenis koçu Kathy Rinaldi, tüm maçlarından sonra Townsend’i arıyor veya mesaj atıyor. Organizasyonun koçu Ola Malmqvist’in oyununu izlediğini fark etti. Townsend, kin beslemediğini söyledi. Anlatımının kontrolünü, istediği anlama gelmesi için kibritlerin kontrolünü ele geçirmeye çalıştığı gibi ele geçirmek istedi ve aldı.

“Normal insanlardan tamamen farklı görünen insanların, atletizmden, spora, eğlenceden, oyunculuktan, her sektörden başarılı olduğunu görüyoruz” dedi. “Bunun bir parçası olmama, onu yaşamama ve sadece insanlar için bir rol model olmama izin verilmiş olması, bu benim için en harika şey.”