Yangında kaybolan köpeği ‘Aslan’, 4 gün daha sonra geri döndü: Geri gelince bir saat ağladım, sarıldık

Sinsinati

New member
Yangında kaybolan köpeği ‘Aslan’, 4 gün daha sonra geri döndü: Geri gelince bir saat ağladım, sarıldık Manavgat’ta çıkan orman yangınında konutu küle dönen Sercan Bayar, “can dostum” dediği köpeği Aslan’ı kaybetti. Günlerce dağlarda aradığı köpeği, 4 gün daha sonra kendi kendine sapa sağlam konuta geldi. Bayar, yaşadığı memnunluğu “Geri geldiğini görür görmez 1 saat boyunca ağladım. 1 saat sarıldık, oynadık” diyerek anlattı.

Manavgat’ta 28 Temmuz günü başlayan orman yangınlarında en epeyce etkilenen bölgelerden biri olan Kalemler Köyü’nde yaşayan Sercan Bayar, yangında konutunu, otomobilini, hayvanlarını ve biroldukça şeyini kaybetti.

Bayar’ı en çok üzen şey ise yangının başladığı esnada alevleri görüp can havliyle kaçan köpeği Aslan oldu. Bayar, alevler denetim altına alındıktan daha sonra 3 gün boyunca köpeğini dağlarda aradı.

6 yıllık can dostum dediği köpeği Aslan’ın artık öldüğünü düşünen Bayar, yangının 4. günü gözlerine inanamadı. Köpeği Aslan, kaybolduktan 4 gün gün daha sonra meskene sapa sağlam döndü. 4 gün daha sonra gelen Aslan’ı görür görmez göz yaşlarını tutamayan Bayar, saatlerce köpeğiyle oynayıp hasret giderdi.

“İyileştikten daha sonra buradan gitmedi”

Köpeğini 6 yıl evvel kurşun yaralarıyla bulduğunu söyleyen Bayar, “Burada kendim iyileştirdim. 4 gün boyunca su içmedi. 4. gün su içmeye başladı. Artık sırtı iltihaplanmıştı, beli yoktu neredeyse. Onları temizledim 15-20 gün boyunca tedavi ettim. Her gün pansuman yaptım. Güzelleştikten daha sonra da tekrar gitmedi buradan. O yüzden ciğerim yanıyor. Bütün hayvanlarımın benim için farklı bir kıssası var. Hepsine çocuğum üzere bakarım. Köpeğim 6 yıldır benimle bir arada” diye konuştu.

Köpeği geri geldiğinde sevinçten ağladığını belirten Bayar, “Güzellikler art geriye geldi. Ciğerimi yakan şey gözümün önünde kurtaramadığım hayvanlarımdı. Birinci gün oğlağım, ikinci gün ineklerim, üçüncü gün başka oğlağım, dördüncü gün de köpeğim geri geldi. en çok köpeğimin gidişi beni üzüyordu. Onu ben vefattan döndürdüm ikinci bir mevte terk etmek istemiyordum. Şanslıymış kendi geldi. Geri geldiğini görür görmez 1 saat boyunca ağladım. 1 saat sarıldık, oynadık” halinde konuştu.