10 dakikada 16 metre börek yedi!

Sinsinati

New member
10 dakikada 16 metre börek yedi! Bursa’da Büyükşehir Belediyesi tarafınca birinci kere düzenlenen Gastrofest çerçevesinde düzenlenen 5 bin lira ödüllü yarışta, 10 dakika ortasında 16 metre börek yiyen yarışmacı birinci olurken, ikinci 15 metre üçüncü olan bir bayan da 11 metre börek yedi.

Merinos Parkı’nda başlayan ve üç gün sürecek gastrofest ile Bursa’nın lezzetleri tanıtılıyor. Bursa Kebabı’ndan, Pideli Köfteye, tahinli pideden, kestane şekerine, Bursa yöresine has böreklere kadar onlarca farklı lezzet görücüye çıktı.

70 kişinin katıldığı en çok börek yeme yarışını yüzlerce kişi büyük bir heyecanla takip etti.
Daha evvel yapılan börek müsabakasında 15 metre 60 santimetre börek yiyen Fazilet Salman 10 dakikalık müddet zarfında Bursa’nın da plakası olan 16 metre börek yiyerek rekorunu egale etti ve 5 bin liranın sahibi oldu.

“Bursa’nın plakasına ulaştım”

10 dakika ortasında 16 metre böreği adeta yutan Fazilet Salman da 5 bin lirayı merasimle aldı. Müsabakada 15 metre börek yiyen Engin İnsel ikinci, vücut öğretmeni Gonca Alper de 11 metre börek yiyerek üçüncü oldu.

Derece yapabilmek için son bir gün yemek yemediğini ve hazırlandığını kaydeden Fazilet Salman, “Bunu bekliyordum. Daha evvelki rekorumu kırdım. Çok heyecanlı oldu. 16 metre yiyerek Bursa’nın da plakasına ulaştım. Şampiyon olduğum için mutluyum” diye konuştu.