11 yaşındaki Melih, manganda kurşunuyla yaralandı

Sinsinati

New member
11 yaşındaki Melih, manganda kurşunuyla yaralandı Diyarbakır’da annesi Tuba B. ve 3 kardeşi ile alışverişten dönen 11 yaşındaki Melih B., sokakta husumetlisine ateş eden bir kişinin silahından çıkan kurşunla ayağından yaralandı. Melih B.’nin ayağından vurulma anı ise anbean güvenlik kamerasına yansıdı. Melih’in ayağına isabet eden mermi çekirdeği ameliyatla çıkarılırken, polis olayı gerçekleştiren kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

Olay, dün akşam saatlerinde merkez Bağlar İlçesi Bağcılar Mahallesi’nde bulunan bir sokakta meydana geldi. Akşam saatlerinde annesi ve 3 kardeşi ile market alışverişinde dönen Melik B., sokağa girdi. Melih B., bu sırada geriden husumetlisine ateş eden bir kişinin silahından çıkan kurşunla yere yığıldı. Melih’in ayağından kanlar geldiğini nazarann annesi Tuba ve etraftakiler durumu polis ile sıhhat takımlarına bildirdi. Kısa müddette olay yerine gelen sıhhat grupları yaralı olan Melih’e birinci müdahaleyi yaptıktan daha sonra ambulansla Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı. Yaşanan o anlar ise bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı

Mermi çekirdeği ameliyatla çıkarıldı

Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan birinci müdahalenin akabinde Melih B., ameliyata alındı. Diz kabağında kalan mermi çekirdeği tabiplerin gerçekleştirdiği operasyonla başarılı bir biçimde çıkarıldı. Olayı anlatan Melih B, “Arkadan 2,3 el silah sesi geldi. Ayağım birden elektriklenmeye başladı. daha sonrasında yer düştüm. Kanlar çıkmaya başladı” dedi.

“Sokakta ben, çocuklarım ve fazlaca sayıda kişi vardı”

Anne Tuba B., marketten dönüp meskene gittikleri sırada silah sesleri duyduklarını söylemiş oldu. Tuba B., “Marketten çıkıp sokağa girdik. Sokağın çıkışında ardımızda ateş sesleri gelmeye başladı. Bir anda çocuğumun ayağına denk geldi. Bir baktım oğlum yerde. 4 çocuğum da benimle birliktedi. Birden kaçtılar, vatandaşlar ambulansı aradı. Şikayetçiyim. Gördü bizi 4 çocukla insan var, nasıl ateş etti. Bizi gördün vurmasaydın dursaydın. Çocuklarımdan biri bebek arabasındaydı. Öbürleri sağımda solumda, Melih ise bebek otomobilini sürüyordu. Bebeğime değebilirdi. Ben bebeğimden korktum” diye konuştu. Polis, olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.