19 Analistin İddiası: Altın fiyatları Haftaya Bu Düzeyleri bakılırsacek!

Tr52Tr

New member
En son Kitco News Haftalık Altın Anketine bakılırsa, altın piyasası bir defa daha konsolidasyona yakalandı ve Wall Street analistleri yakın vadede altın meblağları için net bir istikamet görmüyor. Uzman isimler de altın meblağları için haftalık iddialarını deklare etti. Altın’ın gelecek hafta nazaranbileceği düzeyleri birlikte inceleyelim…

Yatırımcılar altın’da boğa kalıyor! Pekala analistler neler bekliyor?

Analistler, enflasyon baskıları artmaya devam ettikçe altın piyasasının sağlam bir temel dayanak gördüğünü belirtiyorlar. Ancak, gerçek getirilerdeki düşüşe ve zayıf ABD dolarına karşın meblağların ONS başına 1.900 doların üzerinde kar elde edememesi niçiniyle bedelli metalin teknik görünümünün düşüş eğiliminde olduğunu da ekliyorlar. Wall Street analistleri içindeki beklentiler geçen haftaya göre, kıymetli ölçüde değişmiş olsa da ferdi yatırımcılar altın konusunda kıymetli ölçüde yükselmeye devam ediyor.

Bu hafta Kitco News’in altın anketine 15 analist katıldı. Eşi gibisi görülmemiş bir sonuçta, her senaryoda beş oy alan üçlü bir eşitlik vardı. Bu ortada, çevrimiçi Main Street anketlerinde toplam 1.056 oy kullanıldı. Bunların 695’i yahut %66’sı altın’ın önümüzdeki hafta yükseleceğini belirtiyor. Öbür 181 iştirakçi yahut %17’si daha düşük düzeyler bekliyor. Anket iştirakçilerinden 180 seçmen yahut %17’si de tarafsız kaldı.

Analistler: Altın meblağları için trend ve momentum yükselişini sürdürecek!

Geçen hafta hem ferdi yatırımcılar tıpkı vakitte Wall Street analistleri altın konusunda iyimserdi. birebir vakitte, altın meblağları geçen hafta ONS başına 1.900 doların altında kapandığı için analistler içindeki hissiyat bir ölçü inancını kaybediyor. Altın piyasası bir kere daha haftalık kayıp için hazırlanıyor. Ağustos altın vadeli süreçleri en son, bundan evvelki haftaya bakılırsa %0.5 düşüşle 1.881 dolardan süreç gördü.

Geleceğe bakıldığında analistler, geçen ay enflasyonun %5’lik yıllık artışla Ağustos 2008’den bu yana en kıymetli artışı gördüğünde altın’ı açığa satmanın temelde sıkıntı olduğunu söylemiş olduler. Yükselen enflasyon, düşük faiz oranlarıyla birleştiğinde, gerçek getirilerin daha da negatif bölgeye düştüğü manasına geliyor. Biroldukça analist, altın fiyatlarının konsolide bulunmasına karşın, fiyatların ONS başına 1.855 doların üzerinde kalması niçiniyle trendin ve momentumun yükselişini sürdürdüğünü söylüyor.

Ole Hansen: Teknik olarak altında düşüş olsa da açığa satmak için bir niye yok!

Saxo Bank’ın emtia stratejisi lideri Ole Hansen, teknik olarak altında düşüş olsa da piyasayı açığa satmak için bir niye görmediğini söylemiş oldu. Ole Hansen, piyasanın bir ölçü ivme kaybettiğini ve yükseliş trendi için yeni bir katalizör bulması gerektiğini de kelamlarına ekledi. Ole Hansen hususa yönelik şu açıklamaları yaptı:

FED’in yanlış olduğuna inanıyorum. Lakin piyasa, enflasyonun iktisat üzerinde büyük bir tesiri olmayacağı görüşünü satın aldı. Altın konusunda olumsuz olmak için kısa vadeli kimi niçinler gorebiliyorum. Lakin short olmak istemenizin kuvvetli temel niçinlerini görmekte zorlanıyorum.

Darrin Newsom, altın meblağları için haftalık düzeylerini deklare etti

Darin Newsom Analysis lideri Darrin Newsom, kısa vadede altın meblağları üzerinde düşüş eğiliminde olduğunu söylemiş oldu. Darrin Newsom, piyasaya girmek için daha derin bir düzeltme beklediğini de kelamlarına ekledi. Darrin Newsom bahse yönelik şu açıklamaları yaptı:

Birinci takviyesi 1.871,80 dolar olarak hedefliyoruz. Sanırım bunu çıkaracağız ve bir daha sonraki amaç 1.827 dolar olacak. Alıcıların geri geldiği yer burası. Büyük bir indirim görmüyorum, satmaya değmez fakat satın almak için cazip bir alan olur.

Phillip Streible: Altın fiyatı tekrar 1.850 dolara düşecek

Blue Line Futures’ın baş piyasa stratejisti Phillip Streible, yakın vadede daha düşük fiyatlar aradığını söylemiş oldu. bir daha de Phillip Streible’e bakılırsa düşüş, onun düşüş eğilimi göstermesi için gereğince heyecan verici değil. Phillip Streible, tekrar satın almaya başlamadan evvel altın’ın 1.850 dolara düştüğünü görmek istediğini de kelamlarına ekledi.

Marc Chandler: 1.855 dolarlık alana bir dönüş nazaranbiliyorum

Bannockburn Küresel Forex’in genel müdürü Marc Chandler, 1.900 dolar kuvvetli bir direnç olduğunu kanıtladığı için altın üzerinde düşüş eğiliminde olduğunu söylemiş oldu. Marc Chandler, ABD getirilerinin gelecek haftaki Federal Rezerv para siyaseti toplantısında daha da yükselmesi gerektiğini de kelamlarına ekledi. Marc Chandler bahse yönelik şu açıklamaları yaptı:

1.855 dolarlık alana bir dönüş gorebiliyorum. Momentum göstergeleri hala düşük seyrediyor ve fiyatlar yuvarlak bir zirve modeli oluşturuyor üzere görünüyor.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın iddiası için “Enflasyon 13 Yılın Tepesinde, Altın meblağları İçin Beklentiler Ne? isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.