5 Dev İsimden Aralık İçin Altın meblağları Tahminleri! 5.000 Dolar Diyen Bile Var

Tr52Tr

New member
Beş uzun ayın akabinde, kısa bir seans için de olsa altın yatırımcılarının beklediği an geldi. Altın fiyatları için bir öbür kıymetli kilometre taşında, bu hafta fiyat ONS başına 1.900 doların üzerine çıkmayı başardı. Kıymetli metal, yıl ortasında olumluya dönmeye yakın. Analistlere göre, dikkat edilmesi gereken sihirli sayı ONS başına 1.918 dolar.

Altın fiyatları, Temmuz’dan bu yana en uygun aylık hasılatlarını görüyor

Altın fiyatları yalnızca ONS başına 1.900 dolara yükselmekle kalmadı, hem de kıymetli metal Temmuz’dan bu yana en yeterli aylık hasılatlarını görüyor. Önümüzdeki hafta Haziran ayına girerken altın’ın ONS’u 130 dolardan fazla yükseldi. Artık soru şu ki piyasada yükseliş davetleri bir daha çınlamaya başladığında, altın’ın deposunda 2.000 doların üzerine çıkmak için kâfi yakıt var mı?

Biroldukça analiste göre, altın’ın yükselişi, enflasyon tehdidi büyüdükçe daha yeni başlıyor. Perşembe günü, Avrupalı varlık idaresi firması Incrementum AG, yıllık “In Gold We Trust” raporunu yayınladı. 300 sayfalık raporu okuyacak vaktiniz yoksa endişelenmeyin. Sonuç olarak, enflasyonu yeni bir başlangıç olarak görüyorlar. Fiyat baskıları artıyor ve çabucak hemen para arzı suratının başladığını bile görmedik.

3 analistten altın fiyatı kestirimleri: 10.000, 5.000 ve 2.200 dolar!

Enflasyon arttıkça, Incrementum altın’ın on yıl ortasında 10.000 dolara ulaşması için bir yol öngörüyor. aynı vakitte, bu yıl için firma, altın fiyatlarının Aralık ayına kadar 2.000 doların üzerinde tüm vakit içinderın en yüksek düzeylerine ulaşmasını istiyor. Gelecekte beş haneli altın meblağları nazarann yalnızca onlar değil. Guggenheim’ın CIO’su Scott Minerd, para kripto para piyasasından ayrılmaya devam ettikçe altın fiyatlarının ONS başına 5.000 ila 10.000 dolar içinde olacağını öngörüyor.

Portfolio Wealth Advisors’ın lideri ve baş yatırım sorumlusu Lee Munson, yeni verdiği bir röportajda bu yeni para basımı döngüsü sırasında altın meblağlarının ONS başına 2.200 dolara çıkacağını öngördüğünü söylemiş oldu. Lee Munson mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kriz için altın almıyorum. Satın alıyorum, zira bir kriz olduğunda ve merkez bankalarının yarın yokmuş üzere para basacağını düşünüyorum. bu biçimde daha büyük bir altın rezervine sahip olmak istiyorum.

Peter Grosskop, yıl sonuna kadar altın’ın rekor düzeylere ulaşmasını bekliyor

Kriptokoin.com
olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, altın piyasasındaki bir öteki büyük isim Sprott Inc.’in CEO’su Peter Grosskopf, daha yüksek altın meblağlarının matematiğinin pek açık olduğunu söylemiş oldu. Ayrıca Peter Grosskopf, yıl sonuna kadar altın’ın rekor düzeylere ulaşmasını beklediğini de kelamlarına ekledi.

Altın piyasası yalnızca yenilenen yatırımcı ilgisini görmekle kalmıyor, beraberinde Bitcoin ve kripto para üniteleriyle olan rekabeti de azalıyor. Şimdilik analistlere göre, bu iki varlık bir portföyde bir ortada bulunabilir üzere görünüyor. O’Shares ETF’lerin lideri ve Shark Tank’ın yıldızı Kevin O’Leary, Bitcoin konusunda epeyce optimist olduğunu, lakin bununla birlikte altın için %5’lik bir tahsisat tuttuğunu söylüyor.