5 kilometrelik kovalamacada yakalandı, ‘Ehliyetim yoktu’ diye ağladı

Sinsinati

New member
5 kilometrelik kovalamacada yakalandı, ‘Ehliyetim yoktu’ diye ağladı Bursa’da polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak, arabasıyla kaçan Ömer Can Ö. ve 3 arkadaşı, 5 kilometrelik kovalamacanın akabinde kamyona çarpınca yakalandı. Polise yakalanmasının akabinde ağlayan Ömer Can Ö., “Ehliyetim yok. Arabayı bağlayacaklar diye kaçtım. Staj belgemi götürmeye çıktım” dedi.

Bursa’da, saat 13.00 sıralarına merkez Yıldırım ilçesinde meydana gelen olayda, kontrol yapan motorize yunus timleri, kuşku üzerine Çiçek Caddesi’nde seyir halinde olan otomobili durdurmak istedi. Lakin ‘dur’ ihtarına uymayan şoför, arabadaki 3 arkadaşı ile kaçmaya başladı.

Bunun üzerine gruplar, arabası kovalamaya başladı. 20 yaşındaki şoför Ömer Can Ö., arabasıyla orta sokaklara girerek, izini kaybettirmeye çalıştı. Gruplar, araba şoförüne anonslar yaparak, durmasını istedi. Değirmenlikızık Mahallesi’nde sokak içinde arabayla tehlikeli biçimde ilerleyen şüpheliler, mahallede kaygı dolu anlar yaşattı. Takviye için bölgeye gelen polis ekipleri, mahallenin giriş çıkışlarını kapattı.

Şüpheliler, 5 kilometrelik kovalamacanın akabinde arabayla Kavaklı Sokak’taki park halinde bulunan kamyona çarparak durdu. Kazanın akabinde araba şoförü Ömer Can Ö. ile yanında bulunan arkadaşları Alpay A., E.A. ve A.D.’yi yakalayarak, gözaltına aldı. Ehliyeti olmadığı için kaçtığını öne süren Ömer Can Ö., yakalanınca ağladı. Ömer Can O., “Ehliyetim yok. Arabayı bağlayacaklar diye kaçtım. Staj evrakımı götürmeye çıktım” dedi.

Toplam 4 bin 126 TL ceza

Ömer Can Ö.’ye arabasıyla trafikte makas atmaktan 1339 TL, ‘dur’ ihtarına uymamak cürmünden 314 TL, ehliyetsiz araç kullanmaktan 2 bin 473TL olmak üzere toplam 4 bin 126 TL ceza uygulandı. Araba çekiciyle emniyet otoparkına çekildi. (DHA)