Aldatma daha sonrası bağlantıyı adım adım kurtarma

Survyy

Global Mod
Global Mod
Aldatma daha sonrası bağlantıyı adım adım kurtarma EŞİMİ GERİ İSTİYORUM! diyorsanız, bilin istedim; Bağışlama bir gecede gerçekleşmeyecek.

Yasak bir alaka, çoklukla evliliğinizin altında yatan problemleri gösterse de, seçimlerinizin ve hareketlerinizin sorumluluğu büsbütün size aittir.

Öncelikle kendinize, “ilişkimiz kurtarılmaya paha mi?” diye sorarak başlayın.

Değeceğini düşünüyorsanız, tüm mazeretleri bir kenara bırakıp yüzde yüz sorumluluk almalısınız. Her şeyi kabul edip devam etmeye hazır hissettiğinizde, eşinize, olanlarla ilgili karşılık verme konusunda istekli olun. Hisleriniz ve yaşananlar hakkında eşinize dürüstçe yanıtlar vermezseniz düzgünleşme olmaz.

“Yalnızca gerçek pişmanlık güzelleştirir.”

Alakada inancı arttırmak için aldatan kişinin bundan daha sonra hayatın her alanında dürüst olması beklenilir. Sadakatsizlik bırakıldı yahut muhakkak bir süre orta verildi diye inanç otomatik olarak geri gelmez. Her durumda hesap verebilir olun (harcamalar, seyahatler, iş yerindeki problemler, toplumsal etkileşimler vb. hakkında), kimi vakit acı verse de korkmadan gerçekleri söylemek gerekir. “Titiz bir dürüstlükle gerçekleri söylemek” aradığım cümle bu sanırım.

Artık Palavra YOK. Sır YOK…

Bu ne epeyce kolay ne de eğlenceli bir müddetç. İnancı inşa etmek vakit ve büyük efor gerektirecek. Beyaz palavralar bile yasak, eşiniz çöpü dışarı çıkarma konusunda dahi bir yalanınızı yakalasa, bunu öteki palavralara eşit olarak düşünecek ve kriz ortamı yaratacaktır. Süreci hızlandırmanın tek yolu her hususta şeffaf (telefon, toplumsal medya şifreleri, erişilebilirlik v.b) olmaktır.

TAM DÜRÜSTLÜK kolay değildir…

Dürüstlük kelamlardan çok davranışlardadır. Öbür bayan yahut erkekle olan bağlantınızı büsbütün kesmelisiniz. Bağlantıya geçmek durumunda kalırsanız, eşinizle bunu paylaşmalısınız. Kendi uğraşıyla öğrenirse her şey başa sarabilir. Tüm ilerleme kaybolur.

İhanet için itiraf etmek, özür dilemek kâfi değildir. Samimi olun. Özürler sık aralıklarla aylarca hatta senelerca sürebilir. Son kelamı eşiniz söyleyecek üzere görünse de alaka üzere karar da sizin…

TAMAM mı? DEVAM mı?

Yanıt DEVAM ise; eşinize onun pahalı olduğunu hissettirin, onunla ilişkide olun. Sakin ve odaklanmış bir biçimde alakanıza sahip çıkın. Dış dünyayı sessize alın. Eşinizin samimiyetinizden emin olmasını sağlayın, onunla göz teması kurun, olumlu ses tonu ve beden lisanınızı kullanın. Sadakatsizliğin münasebete son vereceğini var iseymak kolaydır. Güzelleşme mümkün olsa da sağlıklı bir bağ için bir daha yapılandırma zordur. Eşler birlikte kalabilirler, ancak kırılmış itimadı tamir etmekte zorlanırlar.

Ne vakit mı düzelecek? Bunun için bir süre vermek sıkıntı. Fakat şunu söyleyebilirim uzun ve engebeli bir yol sizi bekliyor.

UNUTMAYIN! Münasebet genelde sadakatsizlikten çok bencillik ve güvenilmezlik devam ettiği için bitiyor.

Sadakatsizlikle gelen çiftlerle birinci vakit içinderda bağlantı çalışıyoruz. Güzel bağlantının çiftlere mutlaka yardımcı olduğunu düşünüyorum. Çiftler kim olduklarını ve münasebetten ne beklediklerini daha uygun anlayarak ilgilerini bir daha yapılandırabiliyor.

Alaka dinamiklerini bir daha harekete geçirmek için istekli çiftlerin, sadakatsizlikten daha sonra da KEYİFLİ bir ALAKA yaşayabileceklerini bilmeleri gerekir.