ARENA BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Kar Dağıtım Siyaseti

Brown

Global Mod
Global Mod
ARENA BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Kar Dağıtım Siyaseti ARENA BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Kar Dağıtım Siyaseti )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Kar Dağıtım Siyaseti

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Bahse Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi
12.04.2022
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 12.04.2022 tarihindeki sonucu ile, Sermaye Piyasası Kurulu tarafınca yayınlanan II-19.1 No’lu Kar Payı Bildirimi’nin 4. maddesi gereği hazırlanan ve aşağıda yer alan Kar Dağıtım Politikası’nın 2021 yılına ait Olağan Genel Kurul toplantısında Ortaklar Genel Konseyi’nin onayına sunulmasına karar verilmiştir.
Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Kar Dağıtım Siyaseti
İdare Şurası’nın kar dağıtım teklifleri, Hisse Sahiplerimizin beklentileri ile Şirketimizin dengeli büyüme gereği içindeki hassas dengelere ve karlılık durumuna uygun bir kar dağıtım siyaseti kapsamında hazırlanacaktır.
Şirket sermayesi arasında kardan hisse alma konusunda imtiyazlı hisse bulunmamaktadır. Ayrıyeten, Şirket Ana kontratında kurucu intifa senedi ile Yönetim Konseyi Üyelerine ve çalışanlara kar hissesi verilmesine yönelik herhangi bir madde bulunmamaktadır.
Kar Payı ödemelerimizin yasal müddetler içerisinde ve en kısa sürede yapılmasına özen gösterilecektir. Ana mukavelemizde kar hissesi avansı dağıtılmasını önbakılırsan bir düzenleme bulunmamaktadır.
Bu siyaset, gündemdeki gayelere ve fonlara nazaran yönetim kurulu tarafınca her yıl gözden geçirilebilecektir.

BIST