Bir aydır teşhis konulamadı; uykusunda bile hıçkırıyor!

Sinsinati

New member
Bir aydır teşhis konulamadı; uykusunda bile hıçkırıyor! Diyarbakır’da yaklaşık bir ay evvel geçirdiği mide rahatsızlığının akabinde bulantı, kusma ve hıçkırık nöbetleri başlayan Süleyman Çetinkaya (28), geçen müddet ortasında 80 kilodan 65 kiloya düştü. Yemek yiyemeyen, kan analizleri hastalığın teşhisi için Samsun’a gönderilen Çetinkaya, sıhhatine kavuşacağı günü dört gözle bekliyor.

Uykusunda bile hıçkırıyor

Yenişehir ilçesinde yaşayan Süleyman Çetinkaya, yaklaşık 1 ay evvel mide rahatsızlığı geçirdi. Rahatsızlığının akabinde Çetinkaya’da bulantı, kusma ve hıçkırık nöbetleri başladı. Uykusunda bile hıçkıran Çetinkaya, Diyarbakır’da biroldukca hastaneye başvurdu. Hastalığına teşhis konulamayan Çetinkaya, bu sırada 80 kilodan 65 kiloya düştü. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Kısmı’na başvuran Çetinkaya’nın kan analizleri, hastalığının teşhisi için Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne gönderildi. Hastanede verilen serum daha sonrası kısa müddetliğine hıçkırığı duran Çetinkaya, sıhhatine kavuşacağı günü bekliyor.

”Bir aydır sürüyor”

Daha evvel inşaatlarda çalışan, şu an işsiz olan Çetinkaya, “Birinci başladığı vakit midemi üşütmüştüm. daha sonrasında bir seferde başladı. Bir aydır sürüyor. Ne sabah ne akşam durmuyor. Gastrolojide bir hafta yattım. İlaç tedavisi oldum. Uyurken de olduğu için gece yatamıyorum. Uykuya hasret kaldım. Serum aldıktan daha sonra âlâ geliyor, tesiri geçince devam ediyor. Hocalar şu an ilgileniyor. Kanımı alıp Samsun’a gönderdiler. Sıhhatime kavuşmak istiyorum. Artık ne yapacağımı bilmiyorum. Dün kan kustum. 80 kilodan 65 kiloya düştüm. Yiyemiyorum, içemiyorum. Ne yersem dışarı atıyorum. Hastalığıma bir deva bulunmasını istiyorum. Sıhhatime kavuşmak istiyorum” dedi.

Annesi İmiş Kaymak da oğlu Süleyman’ın bir an evvel sıhhatine kavuşmasını istediğini söylemiş oldu.

”Kan tetkiklerini laboratuvara gönderdik”

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Kolu öğretim üyesi Prof. Dr. Nebahat Taşdemir, “Hastamız genç bir hasta. Bize bulantı, kusma, hıçkırık şikayetiyle geldi. Beyinde kusma merkezini, hıçkırık merkezinin lezyonlarında bu çeşit semptomlar çıkıyor. Çok başarılı tedavilerimiz oluyor şimdilerde. Kan tetkiklerini laboratuvarlara gönderdik. İnşallah güzelleşecek” diye konuştu. (DHA)