‘Bitcoin 9 Bin Dolara Gidiyor’ Diyen Uzman: Bu Fırlayacak!

Tr52Tr

New member
Uzman bir isim, piyasa bedeline bakılırsa en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin (BTC) için 9.000 dolarlık bir fiyat maksadı belirledi. Başka yandan, altın için daha umutlu olduğunu deklare etti ve 2023’te bedelli metalin kripto paralar ve paylardan daha yeterli hareket edeceğini öne sürdü. İşte finans alanında uzman olan Gareth Soloway’in en son yorumları…

Uzman, Bitcoin için 9.000 dolara işaret etti

Verified Investing Education ve InTheMoneyStocks.com Lideri Gareth Soloway’e göre, ABD Merkez Bankası (FED) sıkılaştırma döngüsünü gevşetirken, altın 2023’te pay senetleri ve kripto para ünitelerinden daha uygun performans gösterecek. Soloway, profesyonel bir trader olarak 20 yılı aşkın tecrübeye sahip. Ayrıyeten 2022’deki Bitcoin tabanını hakikat bir biçimde öngördü. Altın için umutlu olduğunu belirtirken Bitcoin için iddiası, coin’in 9.000 dolara kadar düşebileceğini kestirim ettiğinden, pek olumlu değildi. Soloway, bir röportajda, aşağıdaki tabirlerle yorumlarını ayrıntılandırdı:

Hala altının 2023’te en güzel performans gösteren varlık olacağını düşünüyorum. Fed’in şu anda faiz oranlarını olduğu yerde tuttuğu gerçeğinden kaçamazsınız. Muhtemelen biraz daha sıkılaştıracaklar, lakin sonuç olarak, biz fazlaca berbat bir sakinlik nazaranne kadar kesinti yapmak istemeyecekler. Para basımı yok… Fed’in para basımı olmadan, Bitcoin’in 12-13 bin dolara yanlışsız ilerlediğini ve tahminen de 9.000 dolara kadar düşeceğini söyleyebilirim.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin, Ocak ayının başından bu yana yüzde 42 arttı. Fakat, Soloway, Bitcoin’in tüm vakit içinderın en yüksek düzeyi olan 68.789,63 dolardan hala yüzde 65 aşağıda olduğu gerçeğini vurguladı. “Bu hoş bir sıçrama, fakat hala genel bir düşüş trendindeyiz” ihtarında bulundu. Trendin 2021 yılının Kasım ayında başladığına işaret etti ve piyasada bu biçimdedan beri düşüş eğilimini sürdürdü.

Soloway’in yatırım felsefesi

Başarılı bir traderlık mesleğine sahip olan Soloway, yatırım konusunda uygun bir eğitim almanın yeni başlayanlar için kıymetli olduğunu söylemiş oldu. “1990’ların sonunda ve 2000’lerin başında ticarete başladığımda, rastgele bir rehberliğim yoktu” dedi. “Dışarıda kurs yoktu… Çok para kaybettim. Çok şükür bu biçimdelar fazlaca param yoktu. Bu şeyleri öğrenme yeteneğim olsaydı, öğrenme süremi kısaltırdım. Bu noktada, şu an sahip olduğumdan hayli daha fazla param olurdu,” sözlerini kullandı.

Soloway, yeni başlayanlar için uzun vadede eğitim için ödeme yapmanın, berbat ticaret yapmaktan ve acı tecrübelerle öğrenmekten daha ucuz olduğunu öne sürdü. Fakat sonuç olarak, her yatırımcının araştırması doğrultusunda yatırım yapması, hiç bir analistin iddialarına körü körüne inanmaması kilit nokta olabilir.