BORSA İSTANBUL A.Ş.( BISTECH Hisse Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu

Brown

Global Mod
Global Mod
BORSA İSTANBUL A.Ş.( BISTECH Hisse Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu BORSA İSTANBUL A.Ş.( BISTECH Hisse Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu )

İlgili Şirketler [KRONT]
İlgili Fonlar []
Türkçe
BISTECH Hisse Piyasası Alım Satım Sistemi Duyurusu

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Bahse Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Sermaye Piyasası Konseyi sonucu uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Önlem Sistemi (VBTS) kapsamında KRONT.E hisselerinde 16/12/2022 tarihindeki süreçlerden (seans başından) 13/01/2023 tarihindeki süreçlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili hissede halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında evvelki kademelerde tanımlanan önlemler de (açığa satış ve kredili süreç yasağı tedbiri) brüt takas önleminin uygulandığı müddet boyunca devam edecektir. Not: VBTS kapsamında getirilen önlemler, hissenin süreç gördüğü pazarın/platformun süreç kuralları, pazar değişimi yahut başka niçinlerle uygulanan süreç asıllarından başka olarak kıymetlendirilir. Buna nazaran VBTS önlemleri öteki düzenlemeler yahut kararlarla uygulamaya alınan süreç asıllarının geçerlilik mühletinden başka olarak önlem müddetsinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder. SPK’nın 11/02/2021 tarihindeki sonucu uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Hisse Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi haricinde kalan hisselerde açığa satış süreçleri yasaklanmıştır.

BIST