Boşanma evresindeki eşinin restoranda darp ettiği Elif Dağatar: Bir daha sonraki atağında tahminen de öleceğim

Sinsinati

New member
Boşanma evresindeki eşinin restoranda darp ettiği Elif Dağatar: Bir daha sonraki atağında tahminen de öleceğim İstanbul Eyüpsultan’da boşanma basamağında olduğu eşi Ertuğrul T. tarafınca bir alışveriş merkezinin restoran kısmında oğlunun gözü önünde şiddete uğrayan 29 yaşındaki Elif Dağatar konuştu. Dağatar, daha evvel de şiddet gördüğünü belirterek, “Sesimi duyurmak istiyordum ve diğer bir bahtım yoktu. Hani derler ya bıçak kemiğe dayandı diye. Bir daha sonraki atılımında tahminen de öleceğim. bu biçimde giderse oğlum da yarın öbür gün öbür bir bayanın canını yakacak ” dedi.

Darp eden koca hür bırakıldı

Eyüpsultan Yeşilpınar Mahallesi’nde oturan Elif Dağatar, oğlunu görmek için boşanma etabında olduğu 34 yaşındaki eşi Ertuğrul T. ile bir AVM’nin restoran kısmında buluştu. Burada bir süre oturan çift içinde çocuğun velayetiyle ilgili tartışma çıktı. Teze bakılırsa, Ertuğrul T. Dağtar’a evvel küfür etti akabinde da oğlunu görmemekle tehdit etti. Kendisine küfür edilen Dağatar, masanın üstündeki suyu Ertuğrul T.’nin yüzüne çarptı. Ertuğrul T. ise oğlunun ve etraftakilerin gözü önünde Elif Dağatar’a vurmaya başladı. Çiftin hengame ettiğini bakılırsan etraftakiler çabucak olaya müdahale etti. Evvel çiftin çocuğunu hadiseden uzaklaştırarak, çifti ayırdı. Olayın akabinde Elif Dağatar, polise giderek şikâyetçi oldu. Ertuğrul T., sözü alınarak hür bırakıldı. Bunun üzerine Elif Dağatar, olay anına ilişkin güvenlik kamera imgelerini toplumsal medya hesabından paylaşarak, yardım istedi.

“‘Seni öldüreceğim’ diye tehdit etti”

Olay günü yaşananları anlatan Dağatar, daha evvel de tekraren şiddet gördüğünü ve tahminen bir daha sonraki sefer öldürüleceğinden korktuğunu kaydetti. Dağatar, çocuğunun da şiddete meyilli olabileceğini söz ederek, “Oğlumu nazaranmiyorum ortak velayette bulunmasına karşın. Oğlumu görmem için beni alışveriş merkezine çağırdı. Ben de yanına gittim. Birkaç kez ben ona yanıt vereyim diye makus şeyler söylemiş oldu lakin ben olabildiğince muhatap olmamaya çalıştım. daha sonra babam hakkında ‘karaktersiz’ falan deyince ben de gerilmeye başladım. ‘Çocuğun yanında bu biçimde şeyler konuşma’ falan dedim. Oğlumla oynamaya devam ettim. Ege’yi nazaranmezsin diyerek elinden tutup götürmeye çalıştı. Ben de oğlumu kendime yanlışsız çektim. daha sonra masadan eşyalarını almak için eğilirken bana küfür etti. Ben de bardaktaki suyu yüzüne fırlattım ‘ne biçim konuşuyorsun’ dedim. Çocuğu gerisine aldıktan daha sonra vurmaya başladı. Birinci değil son da olmayacak onun için. Daha evvel de uzaklaştırma sonucu aldırdım lakin meskenime geldi, iş yerimi bastı. ‘tekrarkine seni öldüreceğim’ diyerek tehditler etti. Artık oğlum için de şiddet epeyce olağan bir şey oldu. Bir sefer bizim konutumuzun önüne getirdi, çocuğumu goreyim diye. Bu sefer de sokakta çöp toplayan insanları dövdü. Oğlum hiç bir reaksiyon vermiyor. bu biçimde giderse oğlum da yarın öbür gün öbür bir hanımın canını yakacak. Evliyken de şiddet görüyordum fakat toplum baskısı, çocuğum babasız büyümesin diyerek her şebir daha tamam dedim. Ailesiyle bir arada yaşıyordum onların yanında da dövüyordu. Ailesine de şiddet uyguluyor öfke denetim sorunu var” dedi.

“Bir daha sonraki atağında tahminen de öleceğim”

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ilgili de konuşan Dağatar, öbür dermanının kalmadığını belirterek şunları söylemiş oldu: “Adalet sistemi epey yavaş işliyor. Zorlama mahpusu almadı, caydırıcı hiç bir tedbir yok. Yalnızca uzaklaştırma sonucu alıyoruz ihlal ediyor hiç bir şey olmuyor. Adam benimle birlikte dün karakola geldi, hiç bir şey olmadan elini kolunu sallayarak çıktı. Sesimi duyurmak istiyordum ve öteki bir talihim yoktu. Hani derler ya bıçak kemiğe dayandı diye. Bir daha sonraki atağında tahminen de öleceğim. AVM’nin ortasında her yerde kamera olduğunu bile bile bu biçimde yaptı. Pekala ıssız bir yerde olsaydık. Tahminen gözü dönecekti bana farklı bir biçimde ziyan verecekti.” (DHA)