DJI RS 3 & RS 3 Pro inceleme!

Nicea

New member
DJI RS 3 & RS 3 Pro inceleme! Drone ve gimbal denince akla gelen birinci marka olan DJI’ın DJI RS 3 ve RS 3 Pro gimbal modellerini inceledik. DJI RS 3 ve RS 3 Pro modelleri ne sunuyor? İşte özellikleri!

DJI RS 3 & RS 3 Pro inceleme!

DJI RS 3, her detayıyla solo içerik oluşturuculara ve bağımsız takımlara esnek ve verimli bir çekim tecrübesi sunuyor. hafifçe ve şık, daha yaratıcı özgürlük ve fazlacalu olasılıklar için profesyonel stabilizasyon ve verimli denetim de sağlıyor.

Yalnızca 1,3 kg (gimbal, pil tutacağı ve süratli çıkarma plakaları dahil) tartısındaki RS 3, tek elle kolaylıkla tutulabilirken, 3 kg yük kapasitesi, ana akım kameraları desteklemek için ziyadesiyle kâfi. 24-70 mm F2.8 lensli Sony A7S3 yahut Canon R5’i kolaylıkla kaldırabiliyor.

Daha da pürüzsüz sonuçlara gereksiniminiz olduğunda SuperSmooth modunu açın. RS 3, stabilizasyonu daha da geliştirmek için motor torkunu artıracak ve süratli hareket eden senaryolarda yahut 100 mm muadili odak lensleri kullanıldığında bile sabit çekimler sunacaktır.

RS 3, 1080p/30fps HD canlı yayınları doğrudan bir taşınabilir aygıta iletmek için Ronin İmaj Vericisini kullanıyor. Bu vericinin azamî iletim aralığı 200 metre ve uçtan uca iletim gecikmesi 60 ms düşük.

RS 3 Pro ise hiç bir kareyi kaçırmamak için süratli başlamanıza imkan tanır. Üç eksen otomatik olarak açılır ve genişler, bu biçimdece saniyeler ortasında çekime başlayabilirsiniz. Güç düğmesine bir defa bastığınızda eksenler otomatik olarak kilitlenip uyku moduna girerek şirketin hareket etmesini kıymetli ölçüde daha verimli hale getirir. Güç düğmesini basılı tutulduğunda ise otomatik olarak katlanır ve kilitlenir.

RS 3 Pro’nun optimize edilmiş yapısal tasarımı, tartısının yalnızca 1,5 kg yani RS 2 ile birebir kalmasını sağlar (gimbal, pil tutuşu ve çift katmanlı süratli özgür bırakma plakaları içerir), yük kapasitesi ise sağlam 4,5 kg’dir.